Kayseri Haber / Eğitim / Büyükkılıç, YGS ve LYS Hazırlığında Olan Öğrencileri Ziyaret Etti!

Büyükkılıç, YGS ve LYS Hazırlığında Olan Öğrencileri Ziyaret Etti!

Tınaztepe Sosyal ve Spor Tesislerinde inceleme yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, bu tesisin bir eğitim ve kurs yuvası haricinde bölgenin sosyal yaşam alanı olarak da görüldüğüne ve bu kapsamda bölgeyi daha canlı bir hale getirdiğini belirtti. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, YGS ve LYS sınavına hazırlanmakta olan gençleri ziyaret etti ve gençlerle karşılıklı diyaloglar kurdu.

Tınaztepe Sosyal ve Spor Tesisleri kapsamında verilmekte olan YGS ve LYS kurslarına katılım gerçekleştiren, ardından da öğrencilerle sohbet ortamı oluşturan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, öğrencilerin derslerine misafir olarak katıldı. Büyükkılıç, öğrencilere tecrübeleri ve eğitim hayatından bir takım örnekler vererek başarının sırrının günlük ve düzenli çalışmaktan başka hiçbir şeyde olmadığını vurguladı.

Tınaztepe tesisinin çok amaçlı ve büyük ölçekli bir bölge tesisi olduğuna değinen Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi’nin eğitime ve öğretime vermiş olduğu katkılardan bahsetti. Yaptıkları katkılardan bahsederden bunların tek sebebinin eğitime ve öğretime son derece önem vermiş olmalarını belirtti.

Bir gün yönetimin, hizmet kadrolarının tamamen değişip, gençlerin yerleşecek olduğunu ve idareyi ellerine alacak olduklarını belirten Büyükkılıç, gençlerin bilgili, tecrübeli ve bilinçöli olmalarının gerekliliğinin ne denli önemli olduğunu söyledi. Üniversiteye hazırlık kurslarıyla birlikte her yıl yüzlerce öğrencinin üniversite okumasına vesile olduklarını aktaran Büyükkılıç, bugün itibariyle hem tesisi Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay Demirle gezmiş olduklarını ve inceleme yaptıklarını. Hem de öğrencilerle hoş bir sohbet ortamı oluşturduklarının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir