$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

BÜSAM’dan 2 Seminer 1 Panel!

Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırma Merkezi (BÜSAM) şehrin düşünce dünyasına yeni açılımlar getirmeye çok büyük bir hızla devam etmekte.

BÜSAM’dan 2 Seminer 1 Panel!
  • 27.03.2017

Haftasonu BÜSAM aracılığıyla 2 farklı seminer ve bir tane de panel düzenlendi.

BÜSAM’ın Bilgi seminerleri bu hafta iki farklı konuşmacıyla devamlılığını sürdürdü. Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Yonca Gençoğlu, Bilginin Toplumsal Kullanımı adı altında bir seminer verdi. Bu kapsamda Biyolojik bir şekilde insan oğlunun doğa üzerine hayatını devam ettirme yeteneğine sahip olmadığını belirten Gençoğlu, İnsanoğlunun biyolojik olarak eksikliklerine karşın düşünme yeteneğine sahip olabildiğinden dolayı doğal dünyada bulunduğunu ve onun üzerine bir büyük sahiplik kurabilecek kapasitesinin bulunduğunu açıkladı. Bunun da insanın bilgiyi üretmesiyle doğrudan bir şekilde ilişkili olduğunu aktardı.

İnsanoğlunun etkileşimini devam ettirdiği sürece varlığını devam ettirdiğini aktaran Gençoğlu, aksi takdirde arkeolojik bir kalıntı halinden öteye gidemediğini ve öylece kalakaldığını açıkladı.

BÜSAM’ın 2.seminerinde yer alan isim ise İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Çitil’di. Bilgi Mantık ve Varlık İlişkisi konulu seminerinde insanlar arasında yaşanmakta olan problemlerin sebeplerine değindi ve bu konuda örneklerle açıklamalarda bulundu.

BÜSAM Bilgi seminerlerinin yanında aynı zamanda ek olarak bir de panel yapıldı. Düşünce Dünyamızda Medeniyet Yaklaşımları konusuyla düzenlenen panelde moderatör olarak yer alan isim Akif Emre idi. Panele konuşmacı olarak katılan isim ise Prof. Dr. Erol Özvar idi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ