$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Bünyan Dostları Derneği Üyeleri Fidan Diktiler!

Bünyan Dostları 250 fidanı toprakla bir araya getirdi.

Bünyan Dostları Derneği Üyeleri Fidan Diktiler!
  • 28.03.2017

Bünyan Dostları Derneği üyeleri Orman Haftası sebebiyle Bünyan Pınarbaşı Mesir alanına 250 adet fidan diktiler. Fidan dikim törenine katılım gerçekleştiren Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Bünyan’ın tanıtımı ve güzelliği için çalışma yürütmekte olan söz konusu Bünyan Dostları derneğinin Orman Haftasından dolayı bu şekilde bir etkinlik düzenlemesinin yüzleri güldürdüğüne değindi.

Kendilerininde Belediye olarak Bünyan üzerinde yer alan orman varlığını artırmak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerine değinen Gülcüoğlu, Ağaç dikmek beraberinde gerekli bakım ve koruma işlemlerini de yapacak olduklarını vurguladı. Bünyan Dostlarına yaptıkları bu güzel etkinlikten dolayı teşekkürlerini sundu.

Bünyan Dostları Derneği Başkanı Şener Serim de Bünyan’ın tanıtımı ve güzelliği için Yüzme Şenliği etkinliği yapmış oldukları Pınarbaşı Mesir Alanında sedir, sarıçam tarzında farklı 250 adet ağacı toprakla buluşturdular. Bu kapsamda Bünyan’da yeşillik oranına 250 ağaç da Bünyan Dostları’ndan verildi.

Etkinliğe, Kayseri’de tek başına 1.000.000 sayısından fazla fidan dikmiş olan ve bu diktiği fidanlardan dolayı Diyanet İşleri Başkanlığınca İyilik Ödülü’nün sahibi olan Mustafa Göçer’de katılım gerçekleştirdi. Bu kapsamda Kayseri’de canını dişine takıp 1 Milyon’dan fazla ağaç diken Göçer, Bünyan’da dikilen 250 fidan içerisinde kendine de pay aldı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ