$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Bünyan Belediyesi Yeni Piknik Alanı İçin Çalışmaları Başlattı!

Bünyan’a bağlı Elbaşı mahallesi sınırlarında, Bünyan Belediyesi ilçenin çok önemli doğal alanları arasında yer almakta olan göleti temizlemekte.

Bünyan Belediyesi Yeni Piknik Alanı İçin Çalışmaları Başlattı!
  • 29.03.2017

Gölette yapılan temizlik çalışmalarının sonrasında çevre düzenlemesi yapılarak gölet ve göletin etrafı mesire alanı olarak hizmet vermeye başlayacak.

Bünyan Belediyesi çevre sağlığı, çevreyi koruma ve topluma yönelik sorumluluk bilinci beraberinde aralıksız ve kesintisiz olarak devam ettirdiği çalışmalar çerçevesinde DSİ Bölge Müdürlüğü ile birlikte Elbaşı Mesire alanında yer alan göletlerde dip taraması gerçekleştirerek temizle çalışmalarına resmen başlamış durumda.

Bünyan Belediyesi ve DSİ Bölge Müdürlüğü arasında devam ettirilmekte olan uyum içerisinde gerçekleştirilen çalışma beraberinde gölette yer alan istenmeyen sucul bitkilerin toplanması, gölet içerisinde yer alan sazların kesiminin gerçekleştirilmesi ve yine göletin tahliyesi yapılmakta.

Aynı zamanda göl altında birikmekte olan çöpler de kazıcı ve temizleme ekipmanı sayesinde birer birer toplanıyor. Bu şekilde Elbaşı Mesire alanında yer alan göletler, gerçekleştirilen dip temizliği taraması sayesinde yosun, ot, çöp tarzında maddelerden tamamen arındırılmakta. Aynı zamanda Bünyan Belediyesi çevre sağlığı konusu üzerinde çok büyük bir önemi bulunmakta olan bu çalışma sayesinde, göl içerisinde yaşayan canlıların mevcut yaşam normlarının korunmasını da hedeflemekte.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, DSİ Bölge Müdürlüğüyle beraber yürütmekte oldukları çalışma beraberinde göletin temizliğinin sağlanmasının sonrasından Belediye tarafından alan üzerinde yapılacak olan çevre düzenlemesi beraberinde, söz konusu alanda tüm halk tarafından kullanılabilecek bir mesire alanına dönüştürülecek olduğunun altını çizdi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ