$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

Bu Pankart Tüm Dengeleri Değiştirecek!

Suriye’ye bağlı Halep şehrinin Mare adlı ilçesinde bulunan yerel halk, terör örgütü PKK / YPD karşıtı protesto yaptı. Gösteriler esnasında PKK terör örgütünün bölgeden çıkması ve bölge halkını rahat bırakması istenirken, PKK dün tarım arazisinde çalışan işçilere karşı silahlı saldırı düzenlemiş ve saldırıda 1 küçük kız çocuğunun canını kaybetmesine sebep olmuştu. Gösterilere çevre köylerden de katılım gerçekleştirenlerin var olduğu iletilirken, Arapça ve İngilizce ”Terör örgütü PKK’yı ihanetlerle köylerimize yerleştirdiniz. Onları zilletle köylerimizden çıkaracaksınız” yazılı pankartlar taşındı. 

Bu Pankart Tüm Dengeleri Değiştirecek!
  • 10.07.2017

Suriye’nin Halep kentinin kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Mare ilçesinde, terör örgütü PKK/PYD protesto edildi. Mareliler, akşam saatlerinde ilçe meydanında toplanarak, PKK/PYD aleyhinde sloganlar attı.

‘TÜRK ASKERLER KARDEŞİMİZDİR’

Çevre köylerden de katılanların olduğu gösteride, Arapça ve İngilizce ”Terör örgütü PKK’yı ihanetlerle köylerimize yerleştirdiniz. Onları zilletle köylerimizden çıkaracaksınız”, “Türk askeri kardeşimiz ve müttefikimizdir” yazılı dövizler taşındı.

‘TÜRKİYE’YE MESAJIMIZ…’

Göstericilerden Dr. Ahmed Hafız, ”Türk hükümeti ve devletine mesajımızdır. Bizler bölgedeki terör örgütü PYD’ye karşı olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” dedi.

Avukat Mahmud Nacar da ”Suriye’de rejim, Şii milisler ve PYD’ye karşı devrimimiz devam ediyor. Bunların hepsi terör örgütüdür. Başarılı olana kadar devrimimiz devam edecektir. Türkiye ve Türk halkına, Suriyelilere verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. Terör örgütü PKK/PYD, dün Halep’in Mare ilçesinde kontrolündeki bir köyde, tarım arazisinde çalışan işçilere ateş açtı. Saldırıda 1 kız çocuğu hayatını kaybetti, 2 sivil yaralandı. (AA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ