$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Boydak’ta Çalışan 9.431 İşçiye %12.75 Zam Yapıldı!

FETÖ olaylarından dolayı TMSF’ye devri gerçekleştirilen Boydak grubu kapsamında bulunan şirketlerde iş imkanı bulmuş olan toplam 9.431 işçiye ortalama olarak %14.5 zam yapıldı.

Boydak’ta Çalışan 9.431 İşçiye %12.75 Zam Yapıldı!
  • 09.03.2017

3 yılı çerçevesi dahiline alan toplu iş sözleşmesi, Hak – İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Şener ve CEO Ertunç Laçinel arasında imzalanmış durumda.

Hak- İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, sözleşme amacıyla düzenlenen törende mobilya sektörü kapsamında Türkiye’nin en bilindik markalarını bünyesinde bulundurmakta olan Boydak Holding kapsamında yapılan 3 yıllık zam sözleşmesinin herkese hayır ve uğur getirmesi temennisinde bulundu.

15 Temmuz’un ardından Boydak Holding’de bir değişim ve gelişim gözlendiğini aktaran Arslan, Boydak üzerinde olan değişikliğin, sadece hukuki yönden değil, Kayseri ekonomisi ve Türkiye ekonomisi açısından çok büyük önem arz ettiğini belirtti. Boydak’ın uzun yıllardan beri derlenmiş olan tecrübesinin ekonomiye yansıdığının altını çizdi.

Bu kapsamda bir kurum için ellerini taşın altına koymayı değil, tüm gövdeyi koymaya hazır olduklarını aktaran Arslan, Boydak Holding’e bağlı olan ve bu kapsamda faaliyetlerini yürüten fabrikaların bacalarından dumanın eksik olmaması gerektiğini belirtti.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Şener’de, İmza gününün Boydak için çok büyük ve güzel bir gün olduğunu aktardı. Dün Dünya Kadınlar Günü olduğundan dolayı böyle özel bir günde bu denli güzel bir olayın altına imza atmanın sevincini yaşadığını kaydetti. Kadınlara kutlama mesajları söylerken Holding kapsamında yer alan 8.560 adet direkt ve 871 direkt olmak üzere toplam olarak 9.431 adet işçiye kıdem durumları kapsamında minimum %10, maksimum %14,5 zam yapıldı. Ortalamada ise %12,75’lik bir zam gerçekleşmiş durumda. Sosyal haklarda da ilk yıl için %26’lık artış yaşandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ