$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Boydak, İşçilerine %13 Zam Yapıyor!

BOYDAK Holding ile bağlı şirketler üzerinde istihdamdan yararlanmakta olan 10.000 den fazla bireyin bulunduğu Öz Ağaç – İş Sendikası, Çelik – İş ve Öz İplik – İş arasında toplu iş sözleşmesi yarın imzalanıyor. Sözleşme kapsamında kurumda çalışmakta olan işçiler, sosyal hakları beraberinde toplam olarak %13 zammın sahibi olacaklar.

Boydak, İşçilerine %13 Zam Yapıyor!
  • 07.03.2017

Hak – İş Konfederasyonu’na bağlı olan Öz Ağaç – İş, Çelik – İş ve Öz İplik – İş sendikalarıyla birlikte TMSF’ye FETÖ olaylarından dolayı devri gerçekleştirilen Boydak Holding arasında yapılacak olan toplu iş sözleşmesi, yarın taraflar arasında saat 12:00’de düzenlenecek olan tören kapsamında imzalanacak.

Sözleşme çerçevesinde, 10.000’den fazla çalışmakta olan aktif işçi, sosyal hakları beraberinde toplam olarak %13 oranında zammın sahibi olacak. Yapılan bu söz konusu zamla birlikte, ekonomi de hareketlilik yaşanacağı, yalnızca Boydak üzerinde iş imkanı bulanların değil, bölge esnafı ve halkın da bu kapsamda kazanacak olduğunun altı çizdi.

Boydak Holding, FETÖ soruşturması çerçevesinde el konularak TMSF’ye devredilmiştir. ,

Açıklama yapan Öz Ağaç – İş Sendikası Genel Başkan Vekili Tuncay Dolu, Türkiye’ye mal olmuş milli servet niteliğinde bakılmakta olan işletmeleri ve markaları çok güzel günlerin beklediğini aktarırken aynı zamanda İmzalanacak olan söz konusu sözleşme beraberinde Boydak çalışanlarının işe daha çok konsantre olacağını ve rahatlık konusunda artış yaşayacağını belirtti.

Yapılan anlaşma TMSF’ye devri yapılmış şirketler arasında yapılan en büyük iş sözleşmesi olarak çok büyük önem arz etmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ