$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Birçok Hastalığın Tetikçisi Olan Sulu Çöplere Dikkat Edin!

Mevsim normallerinin üzerinde ilerleyen sıcak havalarda sulu çöplerin, salgın niteliğinde bulaştırıcı hastalıklara yol açtığını vurgulayan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sulu çöplere dikkat etmenin gerekli olduğunu, ve çöplerden kesinlikle uzak durulmasını açıkladı.

Birçok Hastalığın Tetikçisi Olan Sulu Çöplere Dikkat Edin!
  • 05.06.2017

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Büyükkılıç, meteoroloji raporlarına göre mevsim normallerinin üzerinde sıcak hava dalgasının tüm yurdu etkisi altına aldığını belirterek, çöp kutularına sulu çöp atılmaması, eğer varsa yaklaşılmaması konusunda uyarı yaptı.

Bulaşıcı hastalıkların en temel kaynaklarından birinin de kirli çevre ve sağlık seviyesi düşük yaşanılabilir alan olduğuna değinen Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, git gide artan sıcaklarda gıdaların çok çabuk bir şekilde bozulabildiğini ve bu bozulma beraberinde çevreye pis kokular yaydığını, aynı zamanda da bakteri üretimi yaparak çevre sağlığını tehlikeye soktuğunu iletti.

Özellikle ev hanımlarının sulu çöp konusunda çok dikkatli olması talebinde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, evsel atıkların mutlaka yemek ve kuru atıklar şeklinde 2 farklı tipe ayrılmasının gerekli olduğunu, yemek atıklarının sularının süzülmeden çöplere koyulmamasının çevre sağlığı ve insan sağlığı açısından çok iyi olacağının altını çizdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, çöp kutuları dahil olmak üzere çoğu yerde bu mikrop ve bakterilerin üremesine / çoğalmasına ve zararlı olmasına önlem olmak amacıyla birçok alanda ilaçlama çalışmalarını yaptıklarını belirtti.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ