$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Binali Yıldırım, Gençlerin Enerjisinin Siyasete Yansımasını İstediklerini Belirtti!

Başbakan Binali Yıldırım, Kayseri Mitinginde gençlerin siyaset hayatına girmelerini istediklerini aktardı.

Binali Yıldırım, Gençlerin Enerjisinin Siyasete Yansımasını İstediklerini Belirtti!
  • 03.04.2017

Kılıçdaroğlu’na karşı, 15 Temmuz tarihinde, Kılıçdaroğlu tarafından beğenilmediği iddiası yapılan gençlerin tankların altına yattığını, mermilere göğüs gerdiğini, bayrağın inmediğini ve ezanların dinmediğini belirtti. Bu yüzden gençlerle cumhuriyetin her saniyesinde gurur duyduklarının altını çizdi.

Gençlerin, bu ülke ne zaman dara düşse en ön safta kendisine yer edinmekte olduğunu belirten Yıldırım, Kurtuluş Savaşı’nda da en önde olduklarını, 15 Temmuz’da da en önde olduklarını belirtti. Fakat CHP’lilerin ve hayırcıların gençleri kendi istismar siyasetlerine dolgu malzemesi olarak görmekte olduklarının altını çizdi.

CHP’nin ne yaptığını bilmediğini, tamamen çifte standart olduğunu belirten Binali Yıldırım, CHP tarafından 2011 yılı seçim beyannamesinde gençlerin seçilme yaşını 21’e indirmesinin yer aldığının olduğunu belirtti. 3 Şubat 2015 tarihinde Namık Tanal’ın kanun teklifi verdiğini ve 21’in çok, 18’e indirilmesi gerektiğini sunduğunu aktardı.

Bunu Kılıçdaroğlu’nun mühürlediğini ve bununla birlikte 18 yaş olmasını istediğini belirten Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun şu anda 18 yaşa karşı çıkmakta olduğunu belirtti. CHP’lilerin ipiyle asla kuyuya inilmeyeceğinin altını çizen Yıldırım, Bunların anayasa değişikliğine karşı olmadığını, bunların derdinin büyük projelerin nasıl tarihe mührünü vurduysa bunun da bir reform olduğunu ve bunu çekemediklerini aktardı.

Kendilerinin, Türkiye’yi yükseltmelerine ve yeni eserler kazandırmalarına tahammül edemediklerinin altını çizdi. CHP camiasının 14 yıldır milletin yanındayız dediğini fakat her şeye karşı çıktıklarının altını çizen Yıldırım, AKP düşmanlığı yapacağım diye, millete düşmanlık yaptıklarının altını çizdi.

Bu meydanın 15 Temmuz tarihinde destan yazdığını, Kayseri’nin cumhurbaşkanına ve hükumetine sahip çıktığını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ