Kayseri Haber / Gündem / Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahipleri için oldukça önem kazanan konulardan biri olan Push Notification sistemi popülerliğini her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Pazar payının yükselmesi ve Push Notification hizmeti veren sitelerin fiyatlarının artmasından dolayı Girişimci ve Yazılmcı Murat SAY bu hizmeti Türkiye için daha kaliteli ve daha ucuz bir sistem olarak yapmaya karar verdi. Yaklaşık 5 ay süren yazılım ve ARGE çalışmaları sonrası Bildirt.com web site sahiplerine hizmet vermeye başladı.

Bildirt.com Kurucusu Murat SAY “Biz push notification sistemini ücretsiz bir şekilde farklı bir firmadan kullanıyorduk. Yaklaşık 3 milyon kadar aktif kullanıcımız vardı. Sistemi kullandığımız firma aldığımız hizmeti ücretli yapmaya karar verdi ve bizden çok yüksek rakamlar istedi. Bizde bu sayede kendi Web Push Notification sistemimizi yapmaya karar verdik ve Bildirt.com’u kurduk. Bildirt’i ilk başlarda sadece kendimiz kullanıyorduk fakat gelen talepler neticesinde diğer web sitelerin kullanımına da açtık. İyiki yapmışız çünkü Bildirt büyüyen ve gelişen bir hizmet haline geldi. Şuan Türkiye’de önde gelen haber  siteleri sistemimizi kullanıyor. Hedefimiz daha çok web site sahibine ulaşarak Bildirt’i büyütmek ve geliştirmek. Biz bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz.” Diye konuştu.

Ayrıca Murat Say konuşmasında “Bildirt sürekli büyüyor ve gelişiyor. Bildirt kullanıcılarına müjdeli bir haberimizde var. Bildirt adıyla örtüşen bir çalışma içerisine giriyor ve sadece Web Push Notification değil  bunun yanında bir çok sosyal medya ve diğer kanallarda gönderilen Bildirimleri tek bir tuşla paylaşılabilir bir hale getirmeyi planlıyoruz. Yani Bildirt kullanıcıları tek bir tuşla her yere Bildirtebilecek.” Diye sözlerine ekledi.

Web Push Notification Nedir?

İnternet sitelerinin istedikleri kampanya,haber veya duyuru gibi içerikleri, internet siteleri açık olmasa dahi hatta telefonunuzun ekranı kapalıyken bile gönderilebilen bir bildirim türüdür. Web Notification anlık olarak sesli ve görüntülü kullanıcının direk karşısına çıktığı için mail,sb vb iletişim türlerine göre daha etkilidir. Örneğin bir son dakika haberini aynı andan binlerce hatta kullanıcı sayınıza göre milyonlarca kullanıcıya ulaştırabilir ve bu sayede web sitenize yüksek trafikler çekebilirsiniz. Ayrıca Push Notification E-Ticaret siteleri için satışa dönüşme oranında oldukça fayda sağlamaktadır.

Bildirt Site Linki: Bildirt.com

İlginizi Çekebilir

3 Kuşak Fenerbahçeli Aile, O Fotoğrafın Hikayesini Anlattı!

Fenerbahçe basketbol takımının Final Four'daki şampiyonluğundan birkaç gün sonra Kars Kocaköy'de ikamet eden 3 kardeşin, küçülmüş sarı - lacivert kazaklarıyla çekilen fotoğrafı Twitter'de gündemden düşmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir