$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Belediyeler Öğrenciler İçin Kolları Sıvıyor!

Melli Eğitim Bakanlığı, belirli belediyelere öğrencilere destek amacıyla “eğitim iş birliği protokolü” dahilinde kurs açma yetkisi verecek.

Belediyeler Öğrenciler İçin Kolları Sıvıyor!
  • 29.05.2017

Milli Eğitim Bakanlığınca, Türkiye genelinde 25 belediyeye ilkokul, ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin derslerine destek vermek amacıyla eğitim iş birliği protokolü çerçevesinde kurs açma yetkisi verildi.

Ders dışında öğrencilerin aynı zamanda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılım gerçekleştireceği sosyal etkinlik merkezlerinin standartlarına yönelik çalışmalarda tamamlandı. Standartların belirlenmesinin ardından ilkokul 1.sınıftan lise 12.sınıfa kadar tüm sınıflarda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam eden öğrenciler, belediyelerin hem kurs imkanlarından hem de sosyal etkinlik faaliyetlerinden fayda elde edebilecek.

Kanun Hükmünde Kararname’de (KHK) Özel Öğretim Kurumları Kanunu’nda meydana gelen değişiklikle belediyelerin il milli eğitim müdürlükleri ile birlikte yapılan v e aynı zamanda Bakanlık tarafından kabul gören ortak işbirliği protokolleri dahilinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin örgün eğitim programlarına destek vermek amacıyla ücretsiz kurslar açabileceklerine yönelik hüküm verildi.

Belediyeler ve il milli eğitim müdürlükleri arasında imzalanan ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan eğitim işbirliği protokolü çerçevesinde belediyeler kurs faaliyetleri düzenlemeye başladılar. Kurslar, ilkokul 1. sınıftan lise 12. sınıfa kadar öğrencilere okul programlarına destek amacıyla ücretsiz verilecek.

Bu çerçeve dahilinde, aralarında İstanbul, Kahramanmaraş, Kocaeli, Trabzon, Manisa, Burdur gibi şehirlerin bulunduğu 25 şehir ve ilçe belediyesiyle il milli eğitim müdürlüklerinin arasında gerçekleştirilen eğitimde iş birliği protokolü MEB tarafından onay alınarak yürürlüğe girmiş durumda.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ