$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Başkan Memduh Büyükkılıç, Şehit Ailesi İle İftar Sofrasına Oturdu!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Diyarbakır Su ilçe sınırlarında terör örgütü PKK’ya ilişkin düzenlenen operasyonlar sonucunda hayata gözlerini yuman Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Burhan Kaplan’ın ailesinin evine bir ziyaret düzenledi ve orucunu aileyle birlikte açtı.

Başkan Memduh Büyükkılıç, Şehit Ailesi İle İftar Sofrasına Oturdu!
  • 05.06.2017

İftar yemeğine Başkan Memduh Büyükkılıç’ın yanında aynı zamanda Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İlçe Müftüsü Musa Dolar, Burhan Kaplan’ın ailesi ve yakınları katılım gerçekleştirdi. İftar öncesinde ilahi ve Kuran-ı Kerim okundu. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bir süre şehit ailesiyle sohbet yaptı. Ezanın okunmaya başlamasıyla birlikte Başkan Büyükkılıç, davetliler ve şehit ailesi dua edip iftarlarını açtılar.

Mimarsinan Bahçelievler Mahallesi’nde Melikgazi Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen söz konusu iftar yemeğinde Başkan Memduh Büyükkılıç, İstiklal Savaş’ından, günümüze gelene kadar hiçbir şekilde canını, kanını esirgemeden savaşan bir ülkemizin olduğunu çok iyi bildiğimizi aktarırken, can ve kanını esirgemeden savaşarak Şehitlik mertebesine ulaşanları rahmetle, Gazi olanları ise saygıyla andıklarının altını çizdi. Bu değer ve anlam seviyesinin çok yüksek olduğu duygunun bu şekilde muntazam bir iftar yemeğinde dostlarla birlikte geçirilmesinin kendilerini çok mutlu ettiğine de değinen Büyükkılıç, Türkiye’nin anlık olarak yer aldığı durumda çok daha sıkı bir birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve duaya ihtiyacının varlığını aktarırken, bu süreç içerisinde bu şekilde anlamlı dostlarla bir araya gelmenin heyecanının anlatılamayacak olduğunun altını çizdi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ