$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Arazisi Üzerine Güncel Plan!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, içinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de bulunduğu 1.000.000 metrekarelik alanı kapsayan alanın imar planında değişikliğe gitti.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Arazisi Üzerine Güncel Plan!
  • 27.05.2017

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinin güncel olarak bulunduğu alana hastanenin tam 10 katı büyüklüğü ve genişliğinde bir inşaat söz konusu olabilir. Proje 1.500.000 metrekare alan içerisinde hayata geçirilmekte.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin de bulunduğu yaklaşık olarak 1.000.000 metrekarelik alana ilişkin yapmış olduğu imar planı değişikliğinin ardından meslek odaları bu söz konusu sürece yönelik bilgi aktarımında bulunmak amacıyla toplantı yaptı. Düzenlenen toplantıya Mimarlar Odası Trakya Bölge Temsilciliği Başkanı Mustafa Fazlıoğlu, İstanbul Tabip Odası adına Dr. Vahap Karabulut, Arkeologlar Derneği İstanbul Şube Sekreteri İlknur Türkoğlu, Şehir Plancıları Odası  İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kargül katılımlarını gerçekleştirdi.

Arazinin şehrin en değerli bölgeleri arasında yer aldığını ileten Mimarlar Odası Trakya Bölge Temsilciliği Başkanı Mustafa Fazlıoğlu, Ulaşım güzergahlarının tam ortasında, her yere yakın bir alan olarak ön plana çıktığını, şehrin merkezlerinde ormanlarıyla şehrin çok rahat bir şekilde nefes alabileceği bir alan olduğunu belirtirken, bu anlamda önem seviyesinin tartışılamayacak derecede yüksek olduğunu dile getirdi.

5.000 yatak kapasiteli şehir hastanesi planlarından da bahseden Fazlıoğlu, bu şekilde bir tesisin konaklama tesislerine, restoranlara, kafelere ihtiyacının olacağını iletti. Tüm bunların özel ortak aracılığıyla işletilecek olduğuna değinen Fazlıoğlu, Aynen köprülerde olduğu gibi bakanlığın %70 oranında doluluk garantisi vereceğinin altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ