Kayseri Haber / Siyaset / Bahçeli ABD’ye Sert Çıktı!

Bahçeli ABD’ye Sert Çıktı!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendi partisinin grup toplantısında konuşma yaptı. FETÖ ile mücadele etme konusunda örgütün siyasi alanda bulunan üyelerine dikkat çeken Bahçeli, Kavurmacılar aklanırken, baklavacılar ise adaletten kaçırılıyorsa ortada çözüme kavuşturulması gereken bir problemin var olabileceğini sözlerine ekledi.

Siyasette 1 tane bile FETÖ mensubu çıkmadığını ileten Bahçeli, Bakan, başbakan ya da cumhurbaşkanı olma ihtimali bulunan kimseden FETÖ’ye yönelik bir bahis açılmadığını belirtirken, “Yer yarılmış FETÖ’nün siyasi ayağı yerin dibine geçmiştir.” yakıştırmasında bulundu.

ABD – Türkiye ilişkileri konusunda da konuşma yapan Bahçeli, Washington’da meydana gelen olaylara yönelik ABD Dışişleri Bakanı tarafından yapılan Türk Şiddeti ifadesine sert bir şekilde tepki gösterdi. Tarihte, Türklerin hiç bir zaman vahşi batı ruhuyla hareket etmediğini, merhamet sahibi olduğu örneğini verirken, Posta arabasının önüne geçen, at hırsızı, altın hırsızı, kızılderililerin kanına giren acımasızlığın Türk tarihinde olmadığını, soylu bir millet ruhunun bulunduğunu vurguladı.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir