$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Bağevinde Himmet Toplantısı Yapan 12 Kişiden 10’u Tutuklandı!

Söz konusu toplantılarda FETÖ’nün, 15 Temmuz’da gerçekleştirmiş olduğu darbe sonrasında örgüt üyelerinin cezaevine atılmasıyla birlikte, cezaevinde olan örgüt üyelerinin ailelerine maddi destek de bulundukları ve çeşitli yardım topladıkları ileri sürülen söz konusu 12 kişiden 10 tanesi tutuklandı ve cezaevine gönderildiler.

Bağevinde Himmet Toplantısı Yapan 12 Kişiden 10’u Tutuklandı!
  • 03.03.2017

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması terör örgütünün şehir kapsamında yapılanma içerisinde görevlerinin bulunduğu iddiası yapılmış olan ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen sonrasında Kayseri’de bulunan Kenarmahalleler de belirli gün ve saatlerde toplantı yaparak himmet ve sohbet konuşmalarını devam ettirdiği belirlenerek adliyeye gönderilmiş olan toplam 12 kişi içerisinden 10 tanesi tutuklanırken, 2’si ise adli kontrol şartı koyularak serbest kaldılar.

Polis tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, örgütün oturma düzenleyen toplantı imamları olduğu iddia edilen Hanifi Yılmaz ve Muaz Biçer ile esnaf Mehmet Aydemir, Altan Aydemir, Hacı Ali Demirci, Mahmut Alaca, Mustafa Alaca, Selçuk Alaca, Fuat Güzey, İbrahim Şencanlar, İhsan Yorulmaz ve Ali Kara tam toplantı yaparken, suç üstü yapılarak gözaltına alındılar.

Adliyeye sevk edilen bu söz konusu kişilerden Hanifi, Muaz, Mehmet Aydemir, Altan Aydemir, Mahmut, Mustafa, Selçuk, İbrahim, İhsan ve Ali çıkartılmış oldukları mahkeme tarafından tutuklandılar ve cezaevine gönderildiler. Hacı Ali Demirci ve Fuat Güzey ise bu kapsamda adli kontrol şartı koyularak serbest bırakıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ