$ DOLAR → Alış: 5,54 / Satış: 5,56
€ EURO → Alış: 6,14 / Satış: 6,16

Avrupa’nın En Dikey Koşusu Erciyes’te!

Avrupa’nın en yüksek koşuları arasında yer alan Erciyes Ultra SkyTrail Dağ Koşusu, 7 – 8 Temmuz 2017 tarihinde Erciyes Kayak Merkezi’nde start alacak.

Avrupa’nın En Dikey Koşusu Erciyes’te!
  • 14.04.2017

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla birlikte dünya üzerinde yer alan en önemli kış turizm merkezleri arasında kendisine yer almış olan Erciyes, yalnızca kış sporlarının değil aynı zamanda yaz sporlarının gerçekleşmesi için de öncülük yapıyor.

Kış aylarında Avrupa ve Dünya üzerinde yer alan kayak şampiyonalarına, yaz aylarında ise ralli, dağ bisikleti yarışları, dağ koşuları gibi farklı organizasyonlarda ev sahipliği rolünü üstleniyor. Kayseri Erciyes A.Ş. ve Middle Earth Travel iş birliğiyle birlikte bu yıl 2. kez düzenlenecek olan ve Uluslararası Patika Koşuları Birliği sertifikası mevcut olan, Ultra Sky Trail Erciyes Dağ Koşusu, 7 – 8 Temmuz 2017 tarihlerinde Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi üzerinde yapılacak.

Doğa ve sporun bir arada yer aldığı söz konusu dağ koşusu, Vertical Kilometer 4.500 metre, 60K Erciyes Ultra Skytrafil, 25K Trail Run ve 12K Hisarcık – Tekir Kapı koşusu olmak üzere 4 farklı kategori üzerinde gerçekleştirilecek. Erciyes’te yapılacak bu zorlu yarışlara sadece kayıtlı koşucular katılım gösterebilecek.

Avrupa’nın en yüksek dikey koşusu olma özelliğini bünyesinde barındıran Vertical Kilometer (VK) yarışında yarışmacılar 2.250 metre irtifadan start alıp, 4500 metre uzunluğunda ve zorlu kayalıklar üzerinde 1 kilometre tırmanma koşusu beraberinde Erciyes’in 3.350 metre irtifada yer alan FİNİSH çizgisine ulaşacaklar.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ