$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Antalya’da Uyuşturucu Bağımlısı Çifte ve Çocuğuna Devlet Yardım Eli Uzatıyor!

Sağlık Bakanlığı, uyuşturucu bağımlısı aileye yardım etmek için harekete geçti.

Antalya’da Uyuşturucu Bağımlısı Çifte ve Çocuğuna Devlet Yardım Eli Uzatıyor!
  • 26.05.2017

Antalya’da uyuşturucu bağımlısı çiftin çocuğu da bağımlı olarak doğmuştu. Uyuşturucudan bir türlü kurtulamayan çifte yardım etmek için Sağlık Bakanlığı devreye giriyor.

Antalya’da uyuşturucu bağımlısı çiftin ve yine bağımlı olarak doğan bebeklerinin tedavi edileceği iletildi.

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yapılan yazılı açıklamada,  “Bebekleri de Uyuşturucu Bağımlısı Doğan Çiftin Feryadı: Lütfen Bizi Kurtarın” başlığındaki haberin üzerine Sağlık Bakanlığı’nın bu çift için devreye girdiği belirtildi.

Açıklamada, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından verilen talimatlar dahilinde madde bağımlısı ailenin tedavisinin Antalya Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yapılacak olduğunun altı çizildi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın verdiği talimatların ardından anne B.A. ve R.A. ile irtibata geçildi. Lütfen Bizi Kurtarın mesajıyla birlikte tüm Türkiye’ye sesini duyuran ve bu illetten kurtulmaya tamamen karar vermiş olan çift, 26 Mayıs Cuma günü tedavilerinin yapılması üzerine Antalya Kamu Hastaneleri Birliği dahilinde bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı 30 yataklı Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne davet edildiler.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ön tetkikleri gerçekleştirilecek olan genç çit, tetkiklerin ardından Asır Aksu Yerleşkesi’nde yer alan Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne tedavi amacıyla iletilecekler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ