$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Anket Sonuçları Belli Oldu!

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde bir seçim anketi paylaştı. Bu anket tarafından sağlanan sonuca göre, AKP’nin toplam oyu %50 ila 52 arasında, CHP’nin %24,25 , MHP’nin %11 ila 12, HDP’nin oy oranı ise %8 olarak belirlendi. Bunların açıklamasını yapan Selvi, asıl mücadelenin cumhurbaşkanlığı seçimi için verilecek olduğunu sözlerine ekledi. Asıl hedefin Erdoğan’ı ilk turda Cumhurbaşkanı olarak çıkarmamak olduğunu dile getiren Selvi, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun veya Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olarak çıkmayacağını, Erdoğan’a karşı bir Macron arayışında olduklarını aktardı.

Anket Sonuçları Belli Oldu!
  • 10.07.2017

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin ‘Partilerin oy oranları’ başlıklı bugünkü yazısının ilgili kısmı şöyle:

Kılıçdaroğlu’nun başarılı yürüyüşü ve Maltepe mitingine yoğun katılımdan sonra sen hangi yüzde 49’dan söz ediyorsun denilebilir. Kimse rehavete kapılmasın. 16 Nisan’dan sonra yapılan anketler, herkesin partisine geri döndüğünü gösteriyor.

AK Parti: Yüzde 50-52

CHP: Yüzde 24-25

MHP: Yüzde 11-12

HDP: Yüzde 8

16 Nisan geride kaldı. Yeni hedef 2019 seçimleri. 2019’da önce yerel seçimler ardından cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte milletvekili seçimi olacak.

Ama asıl mücadele cumhurbaşkanlığı seçimi için verilecek. Hedef, Erdoğan’ı ilk turda cumhurbaşkanı seçtirmemek. Merak etmeyin, yeni bir Ekmeleddin İhsanoğlu çıkmayacak. Kemal Kılıçdaroğlu’da da aday olmayacak. Erdoğan’a karşı bir Macron arayışındalar.

Tabii onlar Macron’u ararken Erdoğan çoktan ipi göğüslemezse.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ