$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Alparslan Mahallesi’nde Kısa Süreli Bomba Paniği!

Kayseri’de PTT Posta İşleme Merkezi, üzerinde kablolar mevcut olan kargo paketinden dolayı boşaltıldı.

Alparslan Mahallesi’nde Kısa Süreli Bomba Paniği!
  • 08.03.2017

Merkez önünde bulunan cadde, araç trafiğine kapatılırken, gelen polislerin başlatmış olduğu inceleme sonrasında, pakette yer alan kabloların aslında oyuncak arabanın uzaktan kumandasına ait olduğu anlaşıldı ve herkes derin bir nefes aldı.

Merkez Melikgazi İlçesi Alparslan Mahallesi Mete Caddesi üzerinde bulunmakta olan PTT Posta İşleme Merkezi çalışanları, söz konusu alana getirilen ve üzerinde kabloların yer aldığını görünce direk olarak hiç dokunmadan durumu yetkililere ve polise bildirdi.

Olay yerine acil bir şekilde gelen polis, paket içerisinde patlayıcının bulunma ihtimaline karşı, PTT’yi tamamen boşalttı ve etrafında olan tüm yolları araç trafiğine kapattı.

Olay Yeri İnceleme ve Bomba İmha Ekibi, dedektör köpek birlikteliğinde merkezde ve şüphelenilmekte olan kargo paketi üzerinde inceleme gerçekleştirdi. Polisin yapmış olduğu yaklaşık 1.5 saatlik çalışma sonrasında, kargo paketinde bulunan kabloların içerisinde yer alan oyuncak arabanın, uzaktan kumandasına ait olduğu anlaşıldı.

Polisin yapmış olduğu çalışma tamamlanınca, dışarı çıkarılan çalışanların ve işlem yaptıracak olan vatandaşların binaya girmesini izin verildi ve cadde trafiğe tekrardan açıldı.

Olay Yeri İnceleme Ekipleri, şüpheli kargo paketini detaylı ve kapsamlı bir şekilde incelemek üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ