Kayseri Haber / Kayseri / Bektaşi ocağı dedesi, Hasan Müldür trafik kazasında öldü

Bektaşi ocağı dedesi, Hasan Müldür trafik kazasında öldü

Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı yöneticileri Çorumdaki Alevi Bektaşi Federasyonu toplantısına katılmak için giderken trafik kazası yaptılar. Kaza sonucunda  Alevi Dedesi Hasan Müldür olay yerinde hayatını kaybetti. İnanç Kurulu toplantısı için bu sabah yola çıkan Kayseri Hacı Bektaşi Veli Derneği ve Vakfı Başkanı Sadık Genç, Dernek Yönetim Kurumu üyesi Hidayet Kılıç ile Cemevi dedeleri; Hasan Müldür ve Veli Yanar’ın içinde bulunduğu araç Çorumun Alaca ilçesinde Hidayet Kılıç’ın kullandığı araç kar yağışlı havanında etkisiyle kayganlaşan yolda takla atarak, şarampole yuvarlandı. 4 çocuk babası olan 68 yaşındaki Hasan Müldür hayatını kaybederken, Veli Yanar ise ağır yaralandı.

Hacı Bektaşi Veli Derneği Başkanı Sadık Genç acısını, “Hasan dedemizi kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Vakfımıza, derneğimize, toplumumuza çok emekleri oldu. Onu asla unutmayacağız. Allah rahmet eylesin” şeklinde belirtti. Sadık Genç, kazadan yara almadan kurtulduğunu anlatırken, “Alevi Bektaşi Federasyonu yönetim kurulu toplantısı vardı. Toplantıya katılmak için Kayseri’den dün sabah 6’da yola çıktık. Aracı Hidayet Bey kullanıyordu. Hızlı da değildi. Çorum Alaca’da viraja girerken yağan yağmurunda etkisiyle araç kaymaya başladı. Nasıl oldu anlamadık ama bir anda kaymaya başladı. Araç kayınca, direksiyon kontrolü kayboldu, şarampole yuvarlandık. Yan yattı araç, çamur zemine doğru sürüklendi. Önde oturan bizler de kemer takılıydı. Ben ve Hidayet bey ucuz atlattık kazayı. Ama dedelerimiz arka koltukta araçtan fırlamışlar. İki dedemizin vücudunda da ağır kırıklar vardı. Ne yazık ki Hasan dedemizin acı haberini aldık. Veli Yanar dedemizin tedavisi de sürüyor.” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir