$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Aile Bakanlığı, Atatürk Çocuk Yuvası’nın Kapatılmasına Dair Açıklama Yaptı!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Atatürk Çocuk Yuvasıyla alakalı bir açıklama yaparak, söz konusu yuvanın, ecdanın, tarihi kimliklerin emaneti olduğunu, hakkıyla buna sahip çıkılması gerektiğine değindi.

Aile Bakanlığı, Atatürk Çocuk Yuvası’nın Kapatılmasına Dair Açıklama Yaptı!
  • 25.05.2017

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Habertürk tarafından gündeme getirilen Atatürk Çocuk Yuvası’nın kapatılmasına ilişkin söylentilerle ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama sonucunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı imzasıyla start alan çocuk hizmetlerinde dönüşüm projesine dikkat çekilerek özetle, Bu proje dahilinde çocuk yuvalarının, çocuk yurtlarının, çocuk evlerinin tamamının “çocuk evleri siteleri”ne dönüştürüldüğü iletilirken, dönüşümün 2017 yılı sonuna kadar tamama erdirilmesi planlar dahilinde yer alıyor. Dönüşümün asıl amacının ise, çocukların ev ortamında, kendi yaş ve durumlarına uygun çok daha az sayıda çocuk ve eğitimli personelle birlikte, mutlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamalarına olanak vermek olduğu da iletildi.

Yuvanın kapatılması ve yıkılmasının söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, Yuvanın tarihi geçmişi ve manevi değerinin dikkate alınarak yapılan çalışmaların, çok büyük bir incelik ve hassasiyet birlikteliğinde devam ettirildiği iletilirken, Yuvanın içerisinde yer aldığı arazi ve binalarla birlikte çocuklara sürekli olarak hizmet vereceğinin altı çizildi.

Kurum bahçesinde yer alan iki tarihi çeşme ve yabancı devlet adamlarının yapmış oldukları ziyaretler esnasında hediye olarak bıraktıkları oyuncakların koruma altında bulunduğunun ifade edildiği açıklamada, Çocuk Esirgeme Kurumu ve bu çabanın ilk meyvesi olarak ön plana çıkan bu yuvanın, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ecdadın bir emaneti olduğunu, bu emanete ise maddi ve manevi şekilde hakkıyla sahip çıkmak zorunda olduklarını, bu durumda kimsenin en ufak şüphesinin bulunmaması gerektiği aktarıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ