$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Ahmet Çolakbayrakdar: “Bizim gayretimiz, yarınlarımız, çocuklarımız için”

Seyrani Mahallesi Temel Atma ve Tapu Dağıtım Töreni’nde konuşma gerçekleştiren, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm projelerinin birer sosyal dönüşüm olduğunun altını çizerek, Gayretlerinin, yarınlarımız olan çocuklar için olduğuna değindi.

Ahmet Çolakbayrakdar: “Bizim gayretimiz, yarınlarımız, çocuklarımız için”
  • 20.03.2017

Uygun çevre şartlarına sahip olan, bir okul ve parka ev sahipliği yapan, yeşil alanını bünyesinde barındıran, pazarın yer aldığı, caminin bulunduğu, sosyal donatıları tek tek konumlandırılmış ve her türlü belediye hizmetlerinin yer aldığı yüksek standartlar ve modern yapılaşma kapsamında bir mahalleyi meydana getirmek olduğunun altını çizdi.

İnsana yakışan, hizmet verilebilecek, mahalle kültürünün yıkılmadığı ve aksine korunduğu, insanların bir araya gelip muhabbet edebildiği huzurlu yaşam alanlarına Kayseri halkını kavuşturma amaçlı kentsel dönüşüm projelerini yaptıklarını kaydetti.

Genci, yaşlısı, kadını, erkeği, 7 yaşından 70 yaşına tüm hemşehrilerinin sosyal ihtiyaçlarının karşılanmakta olduğu ve huzur içerisinde yaşam sürülebilecek olan bir Kocasinan inşa etmek için çalıştıklarına da değindi.

Seyrani Mahallesi üzerinde 400.000 metrekare alan içerisinde planı yapılmış olan 62 bloğa sahip bir konut bölgesi meydana getirileceğini aktaran Çolakbayrakdar, Eski yapıların yerine yıkılarak yerlerine toplam olarak 3.472 konut üretimi yapılacağının da altını çizdi.

Kayseri, bu proje tamamladığında toplam olarak 216.000 metrekare yeşil alanı bünyesine katacak.

Projenin hayat bulması kapsamında siyasi istikrarın ne denli önemli olduğunu belirten Çolakbayrakdar, İstikrar olduğu takdirde, projelerin çok hızlı bir şekilde hayat bulup ardından da devamının geleceğini belirtti. 16 Nisan’da yapılacak referandum için ” İnşallah 16 Nisan da bu sürecin neticesinde ülkemizde siyasi istikrar ve uzlaşma kültürü kurumsal hale gelecek. Daha hızlı büyüme ile ülkemizin önü açılacak. Güven ve huzur ortamı daim olacak. Güçlü ve Büyük Türkiye için omuz omuza var gücümüz ile millet olarak hep birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.” dedi.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ