$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

AGÜ ve Liseler Arasında İşbirliği Yapılacak!

AGÜ ve Liseler Arasında İşbirliği Yapılacak!
  • 21.02.2017

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ve Kayseri’nin önde gelen başarı seviyesinin yüksek olduğu liselerden Sami Yangın Anadolu Lisesi, Kayseri Fen Lisesi, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi ve Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi’nin arasında sosyal ve bilimsel işbirliği anlaşması protokolü imzalandı. Protokol kapsamında, söz konusu liselerde öğrenim gören öğrencilerin tamamı, AGÜ’nün kampüsünde bulunan a’dan z’ye tüm imkanlardan fayda sağlayabilecek.

Liselerin yapmış olduğu teklif ardından, AGÜ Aday Öğrenci İletişim Koordinatörlüğü’nün yapmış olduğu girişimler kapsamında gerçekleştirilen protokol, Sümer Kampüsü Rektörlük Senato Salonunda yapılmış olan toplantıyla, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu ve okul müdürlerinin arasında imzalandı.

AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, toplantıda yapmış olduğu konuşma kapsamında, karşılıklı etkileşimle eğitim dünyasına çok büyük ölçüde artı katkı sağlamayı amaç edinmiş olduklarını belirtti. Sabuncuoğlu, protokol imzalamış oldukları liselerin öğrencilerinin bundan sonra AGÜ Kampüsü’nde bulunan bütün imkanlardan fayda sağlayabileceklerini, sosyal – kültürel, bilimsel olarak bütün etkinliklere katılım sağlayabileceklerini belirtti.

Sami Yangın Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Dinç, Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Aksoy, Kayseri Fen Lisesi Müdürü İsmail Kaya, Nuh Mehmet Baldöktü Anadolu Lisesi Müdürü Osman Ayhan’da yapmış oldukları konuşmalarda, Abdullah Gül Üniversitesi’ne, lise öğrencilerine tanımış olduğu bu imkanlar için teşekkürde bulundu. Protokol imzalanması adına düzenlenmiş olan toplantıya Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Bölüm Başkanları ve Öğretim Görevlileri de katılım gerçekleştirdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ