$ DOLAR → Alış: 5,35 / Satış: 5,37
€ EURO → Alış: 6,10 / Satış: 6,12

AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, En Temel Problemin İstihdam ve İşsizlik Olduğunu Belirtti!

Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve İŞKUR aracılığıyla Çalışma hayatına milli seferberlik konulu toplantı düzenlemesi yapıldı.

AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, En Temel Problemin İstihdam ve İşsizlik Olduğunu Belirtti!
  • 03.03.2017

Toplantıya katılım gerçekleştiren Rektör. Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Türkiye’nin en temel sıkıntılarından biri haline gelmiş olan problemlerinin istihdam ve işsizlik sıkıntısı olduğunu dile getirdi.

KTO Başkanı Hiçyılmaz ise yapmış olduğu konuşma kapsamında, Türkiye’yi 2023 yılı hedeflerine götürecek yegane gücün özel sektörün olduğuna değindi ve bu kapsamda vurgu yaptı. İş dünyasının da elini artık taşın altına koyması gerektiği ve bu çerçeve dahilinde yapabileceklerini yapmaları gerektiğini aktaran Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı milli istihdam seferberliğinin çok büyük önem arz etmiş olduğuna değindi.

İş dünyası olarak tüm iş adamlarının ellerini taşın altına koymalarının ne kadar gerekli olduğunu ve Türkiye’yi belirli ekonomik seviyeye çıkartabilmek için özel sektör mahiyetinin çok büyük öneminin bulunduğunu belirtti. Aynı zamanda özel sektörü özendirmenin, teşvik etmenin ve desteklemek bakımından Cumhuriyet tarihinin en fazla teşvik imkanı tanınan dönemden geçilmekte olduğunu belirtti.

Toplantıda daha sonra İŞKUR yetkili Nayil Coşkun aracılığıyla katılımcılara istihdam seferberliği konusuna yönelik bilgi aktarımında bulunuldu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ