$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,07
€ EURO → Alış: 6,75 / Satış: 6,78

Afrin’de Tüm Köylere Tünel Kazıp, Geçiş Yapan Herkesten Geçiş Ücreti Almışlar!

Afrin’e bağlı olan Kastel Cindo köyü, terör örgütlerinden tamamen temizlendikten hemen sonra yapılan incelemede, köyün başından sonuna kadar her yerde hendek ve siperlerin ve evler arasında tünellerden oluşan bağ yolları olduğu iletildi.

Afrin’de Tüm Köylere Tünel Kazıp, Geçiş Yapan Herkesten Geçiş Ücreti Almışlar!
  • 30.01.2018


YPG’ye mensup teröristlerin, köyde oluşturdukları kontrol noktasında, her geçiş yapan araçtan gümrük adı altında vergi aldığına yönelik bir takım belgeler de ele geçirildi.

Burseya Dağı’nın tamamen özgür ve temiz bir hale getirilmesinin hemen sonrasında,  terör örgütü PKK / YPG denetimindeki Kürt kökenli Suriyelilerin yaşadığı Afrin bölgesinin Kastel Cindo Köyü’de teröristlerden tamamen temizlenerek özgürleştirildi. 5 yıldır aralıksız olarak PKK/YPG işgalinde olan bu köyde, teröristlerin savunma amaçlı yapmış olduğu silindir siperler, betondan tüneller, hendekler ve mevziler bulundu. 1.5 metre genişliği bulunan, 2 metre yüksekliği olan tünel içerisinde yataklar ve yaşam malzemelerinin bulunduğu iletildi. Olası hava harekatlarından korunmak için inşa edilen bu söz konusu tünellerde, havalandırma borularının olması da gözleri üzerine çevirdi.

Köyün giriş bölümünde, yolun tamamı boyunca kurulmuş ve üzerinde “APO ASAYİŞ” yazıları bulunan silindir mevzilerde, teröristlerin silahlı bir şekilde nöbet tuttuğu iddia edilenler arasında. Teröristlerin, köyün hemen giriş bölümündeki binaları da kendi karargahları olarak mesken tuttukları belirlendi.

Teröristlerin, kendilerini kamufle etmek için mevzilerdeki mazgalların çevre bölümlerini tamamen taş ve kum yığınlarıyla birlikte kapattığıda görüldü. Aynı zamanda köydeki kontrol noktalarının hemen çevresinde yer alan ve üzerinde sözde “AFRİN KANTONU” yazılı olan belgelerin içeriğinde, teröristlerin bölge üzerinden her geçen araçtan vergi aldığına dair yazılı ifadeler bulundu. Kastel Cindo’nun yanında aynı zamanda devamındaki Katme ve Kefer Cenne köylerinin içerisinde de örgüt üyelerinin vergi aldığı ve evlerinin altına tüneller kazdığı belirlendi. Bu iki köyün de harekat çerçevesinde kısa süre içerisinde tertemiz edileceği iletildi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ