Kayseri Haber / Eğitim / Afrin Şehidinin İsmi Kütüphanede Yaşayavak!

Afrin Şehidinin İsmi Kütüphanede Yaşayavak!

Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi aracılığıyla inşa ettirilen söz konusu kütüphaneye, Afrin’e yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın ismi verildi.

Kayseri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi idaresi, öğretmenleri ve öğrencileriyle birlikte okul için ortalama olarak 2.000 kitap kapasitesi bulunan bir kütüphane yaptırdı.

Afrin’de hala devam etmekte olan Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nın isminin verildiği kütüphanenin açılışına, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ulusoy, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Yılmaz Üçkan, öğretmenler ve öğrenciler katılımlarını gösterdi.

Kütüphaneyi gezerek bilgi sahibi olan Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Bu kütüphanenin isminin okul tarafından çok anlamlı bir şekilde belirlendiğinden dolayı okulu tebrik ettiğini ve bunun bir duyarlılık olarak ön plana çıktığını iletti.

Buradan gerek Fırat Kalkanı, gerekse Zeytin Dalı Operasyonu çerçevesinde şehit olan kahraman askerlerimize, aynı zamanda yurt içinde de canını kaybeden tüm askerlere Allah’tan rahmet dilediğinin altını çizen Yırık, Bu ülkenin şehitlerinin ve gazilerinin var olmadığı sürece ülke olarak bizlerin rahat nefes almasının, bu topraklarında bir bütün olarak kalmasının imkansız olacağını dile getirdi.

 

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir