Kayseri Haber / Gündem / Kayseri ADD Üyeleri Varlık Fonu’na Tepki Gösterdi!

Kayseri ADD Üyeleri Varlık Fonu’na Tepki Gösterdi!

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kayseri Şubesi üyeleri, Varlık Fonu’na tepki gösterdiler. Basın açıklamasında bulunan ve ellerinde ki duran hayır yazılı dövizlerle gözleri üzerine çevirmiş olan Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerini temsilen konuşma gerçekleştiren ADD Kayseri Şubesi Başkanı İsmail Ulusoy, Türk milletinin kamu varlıklarının yok edilmesini asla sessiz kalmaması gerektiğini vurguladı.

Ziraat Bankası ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının Varlık Fonu’na devrinin yapılmasına ADD Kayseri Şubesi üyelerinin tepkilerini topladı. Ziraat Bankası’nın Kocasinan’da bulunan banka şubesinin karşısında toplanan ve hayır yazılı dövizlerle protesto yapan ADD üyelerine CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin ve CHP üyeleri de desteklerini sergiledi.

T.C. Ziraat Bankası Milletindir Devrilmez Pankartı!

ADD üyeleri elinde T.C. Ziraat Bankası Milletindir Devredilemez yazan bir pankart açtı ardından ADD üyelerini temsilen konuşma yapan İsmail Ulusoy, Milletin 93 sene boyunca uğraşıp kurmuş olduğu milli varlıkları kimsenin eritemeyeceğini, Siyasi iktidarın ve devlet düzenini tarumar etmeye devam edeceğini aktardı.

Yapmış olduğu açıklamada, Varlık Fonu kapsamında yapılacak olan işlemlerin, gelecek nesilleri, üst üste binen borçlarla mücadele etmek zorunda bırakacağını belirtti.

Cumhuriyet dönemi başladığından beri günümüze kadar kamu iktisadi kuruluşların satılarak ve borç altında bırakılarak günümüze kadar gelmiş olan söz konusu uygulamanın bundan sonra sürdürülemez olduğunun altını çizen Ulusoy, üretim olmadığından dolayı büyüme gösteremeyen vergi tabanını, dolaylı vergilerle düşük gelir grubunda olan bir bireyin sırtına yüklenmiş olan vergi yükü adaletsizliğinin devam ettiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir