$ DOLAR → Alış: 4,64 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,43

Açıköğretim Sisteminin Kayserili Öğrencilerine Başarı Belgeleri Verildi!

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Sisteminin başarılı öğrencileriyle farklı şehirlerde aynı çatı altında bulunmaya devam ediyor.

Açıköğretim Sisteminin Kayserili Öğrencilerine Başarı Belgeleri Verildi!
  • 20.04.2017

Günümüze kadar 30 farklı şehirde yaptıkları törenlerin 18 Nisan Salı günü uğradığı durak ise Kayseri oldu. Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi kapsamında gerçekleştirilen, Açıköğretim Sistemi Başarı Belgesi Takdim Töreni” çerçevesinde, 200 farklı öğrenciye başarı belgeleri verildi.

Tören kapsamında konuşma gerçekleştiren Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakülteleri Dekan Vekili Prof. Dr. Hasan Durucasu, Açıköğretim Sistemi öğrencilerine ilişkin şunları belirten Duracasu, kendilerinin yaygın eğitim yapan bir kurum olduklarını ve bünyelerinde 1.500.000’dan fazla öğrencilerinin olduğunu iletti. Bu öğrencilere en kaliteli yayın materyalleri ile birlikte ulaşma arzusunda olduklarını ve ellerinden geldiği kadar da bu arzularını yerine getirdiklerini aktardı. Sistem açıköğretim sistemi olduğundan dolayı öğrencilerin, kendilerini göremediğini belirten Durucasu, Bu olumsuzluğu ortadan yok etmek için, buluşmalar talep ettiklerinin altını çizdi. Kayseri’de şuanda öğretim gören toplam olarak 18.500 öğrenci olduğunu ve bugün de bu öğrenciler arasından başarılı olanları buraya davet ettiklerini açıkladı.

Türkiye’nin her kesiminden vatandaşlara eğitim verme amacıyla açılmış olan söz konusu Açıköğretim sisteminin günümüzde de eğitim hizmetlerini başarıyla devam ettirdiğini belirten Duracasu, bunun yanında aynı zamanda 2.üniversite kavramının ortaya çıktığını iletti.

Günümüzde bilginin çok çabuk eskiyip, unutulabildiğini belirten Durucasu, her an kendini yenilemek, bilgilerini tazelemek isteyen ve kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyen diğer bölümde yer alan öğrencileri ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine davet ettiğini açıkladı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ