$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Abdullah Gül Üniversitesi’nde Sanayi ve Üniversite İşbirliği Toplantısı Yapıldı!

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve AGÜ öğretim üyelerinin de katılım gerçekleştirmesi beraberinde AGÜ senato salonu kapsamında gerçekleştirilen Sanayi – Üniversite iş birliği toplantısında, Abdullah Gül Üniversitesi ve KAYSO işbirliği ile sanayicilere; Ar – Ge ve tasarım, yenilikçilik, marka yönetimi tarzında konularda her türlü destek aktarımı gerçekleştirilecek.

Abdullah Gül Üniversitesi’nde Sanayi ve Üniversite İşbirliği Toplantısı Yapıldı!
  • 15.03.2017

Abdullah Gül Üniversitesi’nin 3. Nesil üniversitesi kavramı beraberinde çok farklı bir üniversite modelini ortaya çıkartmış olduğunu ve bu kapsamda Kayseri için çok büyük bir gelişme altına imza atıldığını aktaran Büyüksimitci, üniversite ve sanayinin sürekli olarak işbirliği içerisinde olmasının ne kadar gerekli olduğunu, üniversite – sanayi işbirliğinde AGÜ ile beraber somut adımlar atacak olduklarını belirttiler.

Büyüksimitci, Üniversite ve sanayinin sürekli olarak birbirine destek vermesinin zorunlu olması gerektiğini aktardı. Sanayi odası olarak her zaman AGÜ ile ortak ve işbirliği içerisinde çalışmalar yürütmek için, üniversite ve sanayi işbirliği çatısı altında ortak projeler üretmek için hazır olduklarının altını çizdi.

Üniversite – Sanayi işbirliği vakfının da zaten Kayseri bulunan 3 üniversite rektörlüyle birlikte çalıştığını aktaran Büyüksimitci, söz konusu üniversite sanayi iş birliği için ne yaparızı konuştuklarını aktardı.

Ayrıca başkan Büyüksimitci, mezun olmuş olan öğrencilere kendi kapsamlarında kariyer danışmanlığı konusu üzerine her türlü katkıyı verecek olduklarını vurguladı. AGÜ Rektörü ise, güçlü bir sanayi yapısısıyla Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olan Kayseri’nin dünyayla rekabet edecek kadar güçlenebileceğini bu potansiyelin varlığını iletti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ