Kayseri Haber / Kayseri / Abdullah Gül Özhaseki’nin Düğününe Katılmıyor!

Abdullah Gül Özhaseki’nin Düğününe Katılmıyor!

Geçtiğimiz haftalar içerisinde cumhurbaşkanı adayı olarak ismi birçok yerde yankılanan 11.cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dikkat çeken bir karar aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kızı Zeynep Özhaseki’nin düğününde Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte nikah şahitliği yapacağının sözünü veren Gül, mazeret bildirerek düğüne gelemeyeceğini açıkladı.

24 Haziran 2018 tarihinde erken seçimlere gidilecek olduğunun açıklaması yapıldı. Bu açıklamanın ardından cumhurbaşkanlığı adayları arasında adı geçen Abdullah Gül tarafında sıcak bir gelişme meydana geldi. Zeynep Özhaseki ve Mehmet Salih Yurt’un bugün yapılacak olan düğünde 11.Cumhurbaşkanı Gül ve Erdoğan’ın nikah şahidi olacağı bildirilse de, Gül katılamayacağını belirtti.

Erken seçimden sonra Cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelen Gül’ün hakkında herhangi bir şekilde mutakabat sağlanamamıştı. Gül’ün adının gündeme gelmesiyle birlikte geçtiğimiz haftalarda ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ı aracı olarak eski cumhurbaşkanına gönderdiği yapılan iddialar arasındaydı.

Erdoğan’ın, Akar ve Kalın’dan Gül’ün seçimlerde aday olarak gösterilmemesi yönünde ikna çalışmaları yapması için çalışmalarını istediği dile getirilmişti.  Özhaseki’nin kızının düğünü ise Gül ile Erdoğan’ın bu gelişmelerin ardından ilk kez bir araya gelmesine sahne olacaktı.

11.Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın kendisini ziyaret ettiği yönündeki iddialarına ilişkin olarak böyle bir ziyaretin bizzat ofisinde gerçekleştirdiğini ama kapalı değil herkesin gözünün önünde olduğunu ve gündüz vakti yapılan bir ziyaret olarak meydana geldiğini belirtti. Gizli kapaklı hiçbir şeyin olmadığını da sözlerine ekleyen Gül, tehdit, empoze gibi herhangi bir saygısızlığın söz konusu olmadığının altını çizmişti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir