$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

87 Yaşında Geçimini Çanta Yaparak Sağlıyor!

Kayseri’de yaşamakta olan 87 yaşındaki Halil Eren, ilerlemiş ve geçmiş olan yaşına karşılık bezden yapmış olduğu kilim ve çantaları satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

87 Yaşında Geçimini Çanta Yaparak Sağlıyor!
  • 12.04.2017

Kayseri’de 87 yaşındaki Halil Eren’in çalışma azmi görenlerin ağzını açık bırakıyor. 1978 yılında emekli olduktan sonra oğlunun verdiği tavsiyeyle birlikte kilim ve çanta imalatı yapmaya başlayan Eren, 87 yaşında olmasına rağmen hala bu işten kendisini ayıramıyor.

Sadece beze vermiş olduğu şekillerle birbirinden güzel kilim ve çantalar meydana çıkaran Halil Eren, sağlığının el verdiği sürece işinden vazgeçmeyeceğini belirtti. Eren, Hava ikmal emeklisi olduğunu ve emekli olduktan sonra boş duramadığını aktardı.

Hem canının sıkıldığını, hem de aile bütçesinin düşük olduğunu bu kapsamda, hem can sıkıntısının gitmesi hem de bütçeye destek amacıyla çocuğuyla bu işe başladığını iletti. Çocuğunun Bünyan’da imam olduğunu ileten Eren, 1978 yılında Emekli olduğunu ve evde sıkıldığını söylediğini aktardı.

Çocuğunun da, babasına Bünyan’da yaşayan emekli öğretmenlerin oradan halı alıp Kayseri’de sattıklarını söylediğini ileten Eren, kendinin de öyle başladığını, birkaç sefer zarar ettiğini ve zamanla alıştığını belirtti. 2 yıl sonra battıklarını aktaran Eren, boş durmamak için bu işe başladığını belirtti. Aşağı yukarı 30 yıldan beri kilim, çanta ve kilim minderlerle zamanını geçirdiğini ileten Eren, 87 yaşında olmasına rağmen zor gelmediğini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ