$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

82 Eğitim Kurumunda Toplanan Atık Pil 7.200 Kilo Olarak Açıklandı!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla birlikte tüm eğitim kurumlarında atık pillerin toplanmasına yönelik başlatılan kampanya çerçevesinde toplam olarak 82 farklı eğitim kurumunda ortaya çıkan pil ağırlığı 7.200 kilo olarak paylaşıldı.

82 Eğitim Kurumunda Toplanan Atık Pil 7.200 Kilo Olarak Açıklandı!
  • 06.06.2017

Kayseri Büyükşehir ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla birlikte 2016 – 2017 eğitim ve öğretim yılının başladığı günden itibaren devam eden bu kampanya an itibarıyla tamamlandı. Kampanya dahilinde tüm Kayseri’de bulunan 82 adet okulda 7.200 kilogram atık pilin toplandığı bilgisine ulaşıldı.

Kampanyaya katılan okullar arasında en fazla atık pil çıkaran okul 1. oldu ve ödül aldı, aynı zamanda 2. ve 3. olan okula da ödülü verildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu içerisinde yapılan atık pil toplama ödül töreninde konuşma gerçekleştirilen İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sezai Çamdallı, Atık pili toplayıp çevreye bırakmamanın, çevreyi zarardan korumanın en temel olaylarından biri olduğunu öğrencilere ve velilere aktardı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 7.200 kiloyu çok az bulduklarını dile getiren Çamdallı, Gelecek yıllarda, katılımı artırmak amacıyla belirli teşvikler altına imza atacaklarını vurguladı. Toprağa karışan ve asla çözünmeyen pillerin elementlere ayrıldığına dikkat çeken Çamdallı, Bu söz konusu elementlerin direkt olarak toprakta yer edindiğinden dolayı, hem yiyeceklere hem de suya zarar verdiğine dikkat çekti ve gelecek yıllarda bu şekilde tatmin etmeyecek bir sayının olmaması gerektiğini savundu.

Bunun için gerekli teşvik ve girişimlerde bulunacaklarını vurgulayan Çamdallı, en çok pil toplayan okula teşekkürlerini iletti ve ödülünü teslim etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ