$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

3 Yıl Önce Hayatını Kaybeden Kişinin Ev Telefonunu Aradılar ve Oğlunu Dolandırmaya Kalkıştılar!

Kayseri, Tomarza sınırları içerisinde, kendilerini polis olarak tanıtmakta olan 2 kişi, 3 yıl önce vefat eden Nuri Yıldırım’a ait ev telefonunu aradılar ve meşhur FETÖ yalanını söyleyerek 7.000 $ talebinde bulundular.

3 Yıl Önce Hayatını Kaybeden Kişinin Ev Telefonunu Aradılar ve Oğlunu Dolandırmaya Kalkıştılar!
  • 03.03.2017

Telefona çıkan Nuri Yıldırım’ın Böke Mahallesi Muhtarı olan oğlu Tuncay Yıldırım, sanki babasıymış gibi konuşmaya devam etti. Ardından kişileri evine davet etti ve söz konusu 2 dolandırıcıyı evinde jandarmalara yakalattı.

Tomarza’ya bağlı olan Böke Mahalle Muhtarı Tuncay Yıldırım’a ait olan ev telefonunu arayan bir şahıs, kendisini polismiş gibi tanıttı ve Nuri Yıldırım’ın FETÖ suçundan aranan şahıs olduğunu ve bu kapsamda belirli bir ücret karşılığında Nuri Yıldırım’ı FETÖ suçlamasından kurtaracağını aktardı. Telefonda olan kişinin dolandırıcı olduğunu aktaran Muhtar Tuncay Yıldırım, 3 sene önce 75 yaşında yaşama gözlerini yuman babası Nuri Yıldırım gibi konuşmaya devam etti ve söz konusu dolandırıcıları jandarma ekiplerine yakalattı.

Telefondaki dolandırıcılara evde toplam 7.000 $ para olduğunu ve FETÖ’den kurtulmak için bu parayı verebilecek olduğunu aktaran Yıldırım, Dolandırıcılar, ev telefonunun yerine cep telefonuyla konuşacak olduğunu aktardılar ve sonrasında ise Yıldırım, dolandırıcılara eşinin telefon numarasını verdi ve söz konusu dolandırıcının ev hattından aramayı sonlandırıp cep telefonundan aradığını belirtti. Durumu kimseye söylememesi gerektiğini belirten dolandırıcı, sıkı sıkı tembih gördü. Yaklaşık olarak 4 saat boyunca kesintisiz olarak Yıldırım ile görüşmüş olan söz konusu dolandırıcı, en son olarak parayı almak için eve gelecek olduklarını ve telefonla kesinlikle bağlantıyı kesmemesi gerektiklerini belirttiler.

Yıldırım’ın eşi de eş zamanlı olarak, jandarmaya diğer telefondan haber etti. Jandarma, evin çevresinde güvenlik önlemleri aldı ve dolandırıcıların bir taksiyle eve geldiklerini aktardı. Parayı alma amacı güderek eve giren dolandırıcılar, Jandarma tarafından suçüstü apar topar yakalandılar.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ