$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

2018 Kayseri İftar ve Sahur Saatleri – Ramazan İmsakiyesi

Allah, günlerin en hayır dolusunda 5 vakit namazı, haftaların en hayırlısına cumayı, ayların ise en hayırlısına Ramazan ayını mübarek kılmış.

2018 Kayseri İftar ve Sahur Saatleri – Ramazan İmsakiyesi
  • 15.05.2018

Ramazan ayına sayılı günler kala 2018 Kayseri İftar ve Sahur Saatleri haberimizde yer almaktadır.

İslam’ın şartlarından biri olarak ön plana çıkan Oruç tutmak, Müslümanlar arasında 11 ay içerisindeki en hayırlı ay olarak bilinen Sultan konumunda olan Ramazan’ı Şerif’de gerçekleştirilmektedir. Gölgesi altında olduğumuz Ramazan-ı Şerif’de gerçekleştirilen her ibadet, Allah tarafından kat be kat sevapla ödüllendirilmektedir.

Öyleki Ramazan ayı aynı zamanda Kuran ayı olarak ön plana çıkmaktadır.

Duaların geri çevrilmediği, sofralardaki bereketin her günden daha çok olduğu Ramazan Ayı 2018 yılında 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü başlıyor. Bir ay süre boyunca tutulacak olan oruçlar, yapılan ibadetler normalden daha fazla sevapla müslümanlara dönüyor.

Ramazan ayına 1 gün kala vatandaşlar bu yılki imsakiyeyi merak ediyor. Vatandaşların Ramazan İmsakiyesi merağını Diyanet İşleri Başkanlığı giderdi.

İlk teravih namazı 15 Mayıs akşam kılınırken, ilk sahur yine 15 Mayıs’ı 16 Mayıs’a bağlayan gece gerçekleştirilecek. İlk iftar ise 16 Mayıs’da kendisini gösterecek. 16 Mayıs Çarşamba gününe denk gelen Ramazan’ın ilk günü, Kayseri’deki vatandaşlar saatler 03.38’i gösterdiğinde niyet edecekler ve 19.50’de ise oruçlarını açarak iftarlarını yapacaklar.

Bu yıl iftar vakitleri kısalmayacak, geçen yılda olduğu gibi 1’er dakika uzama gösterecek. Kayserililer son oruçlarını ise 20.11’de açacaklar.

2018 Kayseri Ramazan İmsakiyesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ