$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

2017 Temmuz Af Son Durum Ne?

Cezaevlerin de tutuklu olarak bulunan bireyler ve aileleri her yeni güne af umuduyla uyanmaktadır. 2017 yılı Temmuz ayında herhangi bir af var mı? 5 yıllık ceza indirimi uygulanacak mı? af olduğunda yararlanmak için yapılacak şeyler ne? bu ve bunun gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

2017 Temmuz Af Son Durum Ne?
 • 01.07.2017

Cezaevlerinde yatan suçlular topluma yeniden kazandırılmak için af beklemektedir. Çoğu işlediği suçtan pişman olduğunu defalarca kez içerde dile getirirken, çoğunun yakınları da dışarıda çocukları, annesi ve babası için dile getirmektedir. Af çıktığı anda sevinecek insan sayısı yaklaşık olarak 500.00 civarında yer almaktadır.

Cezaevlerinde tutuklu yargılanan mahkumlar çok uzun zamandan beri herhangi bir şekilde 1 ayda olsa bir af beklentisi içerisine girdiler. Adalet Bakanlığı tarafından gelen yazılı açıklamaya bakıldığında ise, ceza ve güvenlik önlemleri ve tedbirlerinin infazına ilişkin çıkarılan Kanun’un 14. maddesinde yer alan durumuyla birlikte mahkum bireylerin toplum da tekrardan aktif rol oynamaları ve meslek sahibi olabilmeleri için gerekli kurumların var olduğunun altını çizdi.

Basında çok sayıda asılsız, umut veren fakat hayal kırıklığına uğratan haberin yer aldığına da değinilen açıklamada, herhangi bir affın söz konusu olmadığını, eğer af olacaksa bu duyurunun ilk olarak Adalet Bakanlığı’nın sitesinden yapılacağı belirtilirken, kapalı ceza infaz kurumlarından, açık ceza infaz kurumlarına gerçekleştirilen geçişlerin örtülü bir af olmadığını, bunun af sanıldığına dikkat çekildi.

5 Yıllık ceza indirimi söz konusu olursa;

 • Terör
 • Çıkar Amaçlı Suç Örgütü
 • Cinsel Dokunulmazlığa Yapılan Suçlar
 • Eşe Karşı İşlenen Suçlar
 • Hırsızlık
 • Yağmalama
 • Uyuşturucu Ticareti

suçlarından dolayı mahkum olanlar herhangi bir şekilde bu indirimden yarar elde edemeyecekler.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Seyda dedi ki:

  Neden bu af hic uyusturuculara vurmuyo benim abim sucsuz yere girdi ama hala icterde yatiyor CUHUMURBASKANIM nolur af uyusturucularda vursun nolur keske sesimi duyabilseydiniz

YORUM YAZ