$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,59 / Satış: 6,62

1 GB Belleği Bulunan Telefonlar Özel Android Sürümüne Sahip Olacak!

Android’de meydana gelen bir değişiklik ise Android Go olarak ön plana çıktı. Bu sistemi kullanan ilk cihazlarını 2018 yılında görecek olduğumuz Go, giriş seviyesi cihazlar için üretiliyor. 1 GB belleği bulunan telefonlarda bile Andorid Go artık çok rahat bir şekilde çalışabilecek. Veri yönetimini merkeze alacak olan söz konusu sistem, tasarruf modu açık bir halde kullanıcıya ulaşacak.

1 GB Belleği Bulunan Telefonlar Özel Android Sürümüne Sahip Olacak!
  • 18.05.2017

Bunun sebebinin ise Hindistan tarzında düşük gelirli ülkelerde ABD’den daha çok Android kullanıcının yer alması olarak ön plana çıkıyor. Bu şekilde orada satılması mümkün olan düşük özellikli cihazların rahat bir şekilde çalışmalarına devam edebileceği  bir sistem ihtiyacı söz konusu oluyor. Aynı zamanda sitemin beta sürümü ise tanıtımla birlikte kullanıcılara açılacak.

Geliştiriciler konferansını gerçekleştiren Google, tüm ürünlerinde meydana getirdiği yenilikleri birer birer görücülerine tanıttı.

Şirketin CEO’su Google’a ait 1.000.000.000 aktif kullanıcı sayısını aşan uygulama sayısının 7 adet olduğunu belirtti. Aynı zamanda yapılacak yeniliklere değinen CEO, Google’a iş bulma özelliğinin geleceğini ve bunun için yeni bir yazılım üretecek yazılımın ismini ise Google Fot Jobs yapacaklarını iletti.

Bununla birlikte Google Lens adlı yazılımla kamera artık telefonun gözü olacak. Google Lens’i nereye tutarsanız tutun size onun ne olduğunu söyleyeceği gibi, onunla neler yapılabiliyorsa siz komut vermeden yapacak. Örnek olarak bir mağazaya lensi çevirdiğinizde mağazanın müşteri yorumlarını, puanını, hizmetlerini gösterceği gibi, herhangi bir modem seri numarasına lensi tuttuğunuzda ise sizler için direkt olarak hiçbir talimat almadan o modemin Wi – Fi özelliğini kullanacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ