Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Ziya Gökalp Kentsel Dönüşümünde Yeni Adım!

Ziya Gökalp Kentsel Dönüşümünde Yeni Adım!

Mahalle sakinlerinin çok yoğun ilgi ve alaka gösterdiği programa Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’de katılımlarını gerçekleştirdi.

Yeni Kocasinan için büyük kentsel dönüşüm adına imza atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Ziya Gökalp Mahallesi’nde eski evlerin tapu sahipleri beraberinde yıkım işlemlerine büyük bir hızla devam ediyor.

Başkan Çolakbayrakdar, yıkım işlemlerinin başlamasının öncesinde bölge üzerinde yer alan hak sahiplerinin coşkusuyla, davullar ve zurnalar eşliğinde karşılandı. 7 yaşından 70 yaşına kadar tüm kesimlerin çok büyük sevgi gösterileriyle karşı karşıya kalan Çolakbayrakdar, çocuklar ve vatandaşlarla beraber hoş sohbetler altına imza attı.

Programa, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın yanında aynı zamanda Mustafa Çelik, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Muammer Kılıç, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ve bölge sakinleri katılım gerçekleştirdi.

Programda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Kentsel Dönüşüm Projelerinin kapsamında Kocasinan ilçesi sınırlarında yürütülen çalışmaların çok kapsamlı olduğunu belirtti. Ardından kentsel dönüşüm konularıyla büyük bir bilgi aktarımı yaptıktan sonra, Son 15 yıl içerisinde Türkiye’de sürekli olarak ileri yolun açık olduğuna değindi. Türkiye üzerinde yakalanmış olan bu siyasi istikrarın kalıcı bir duruma getirilebilmesi için ve aynı zamanda o projelerin devam etmesi için 16 Nisan’da sandığın halk önüne sunulacağına değindi. Milletin kararını 16 Nisan’da vereceğini ve bu kapsamda istikrarın kalıcı olacağını belirtti.

Konuşmalarının ardından Başkan Çelik ve Başkan Çolakbayrakdar ile birlikte eski ev sahipleri, ellerine balyoz alarak yıkımı gerçekleştirdi. Sonrasında iş makinası devreye girerek eski binayı yıktı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir