Kayseri Haber / Gündem / Zeytin Dalı Operasyonu Dahilinde 303 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

Zeytin Dalı Operasyonu Dahilinde 303 Terörist Etkisiz Hale Getirildi!

TSK, Afrin’de düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu’na yönelik açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, en az 303 tane PKK/ KCK/ PYD – YPG ve DEAŞ terör örgütüne mensup bireyin etkisiz hale getirilerek bölgede her türlü işlevinin sonlandırıldığı iletildi.

20 Ocak 2018 tarihi saat 17.00’dan itibaren Zeytin Dalı Harekatı’nın başlatıldığını ifade edilen açıklamada, Harekatın, Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan tüm haklarının BMGK’nin terör mücadeleye ilişkin özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılarıyla çıkarmış oldukları tüm kararları ve BM sözleşmesinin 51. maddesinde kendini gösteren Meşru Müdafaa Hakkı dahilinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı bir şekilde icra edildiği dile getirildi.

Harekatın planlama ve tüm icrasında sadece teröristler ve teröristlere ait olan tüm barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedefler dahilinde olup, sivil / masum halkın zarar görmemesi için pür dikkat çalışma gösterildiği belirtilirken, Hava kuvvetleri aracılığıyla yapılan hava harekatında terör örgütlerine ait olduğu belirlenen toplam 6 hedef tamamen imha edilmiştir. Harekata katılan uçakların tamamının emniyetle üslerine döndüğü  vurgulanmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir