Kayseri Haber / Gündem / Zeytin Dalı Harekatına Av Bayilerinden Destek Geldi!

Zeytin Dalı Harekatına Av Bayilerinden Destek Geldi!

Kayseri, Niğde ve Kırşehir’de yer alan av bayileri, Zeytin Dalı Operasyonu’nun her daim yanında olduklarını ileterek, destek verdiklerini. Devlet tarafından herhangi bir şekilde izin çıktığı takdirde, bayide yer alan tüm silahlarını vatanı koruma amacıyla vatandaşlara ücretsiz bir şekilde dağıtacaklarını vurguladılar.

Kayseri sınırları içerisinde yer alan Develi’de av bayisi bulunan Harun Söbe, Devletin izni çıktığı saniye, silahların bedava olduğunu iletti. Savaş çıktığı anda, ya da devleti korumak gerekli olduğu saniye vatandaşlara silahları hiçbir ücret almadan kendi elleriyle teslim edecek olduğunu dile getirdi.

Yeter ki devleti, milleti ve vatanı korumak için devlet bu izni bizlere versin diyen Söbe, İzin verildiği takdirde helali hoş olsun dedi. Gereğini yapacağına, sözlerini yutmayacağına dair sert söylemlerde bulunan Söbe, Vatana sahip çıkmak için gerekli ne varsa yapacak olduğunu da vurguladı.

Niğde’de Kale altında Av bayisi bulunan Fatih Dokuyucu ise, Afrin harekatına destek veren diğer işletme sahiplerinden biriydi. Devletin emri altında olduğunu ileten Dokuyucu, Afrin harekatını eleştiren bireyleri tamamen lanetleyerek, devletten emir çıktığı saniyede tüm silah ve mühimmatların hazır olduğunu belirtti.

Dokuyucu, son günlerde vatan evlatlarımızın kahramanca mücadele ettiği Afrin ile ilgili bazı densiz bireylerin ülke ve millete yönelik söyledikleri çok saçma sapan şeyler olduğunu dile getirirken, kendilerinin bunları çok gördüğünü, en son da 15 Temmuz’da gördüklerini iletti. Vatanın birliği için her zaman birlik ve beraberlik, kardeşlik duygularıyla bilendiğimizi ileten Dokuyucu, bu milletin bu ülkede yaşadığı süre boyunca kimsenin hiçbir şey yapamayacağını sözlerine ekledi.

Kırşehir’de avcılar için av malzemeleri satışı yapan çok sayıda esnaf, Türkiye’nin sınırının temizlenmesi için start verdiği “Zeytin Dalı Operasyonu” na desteklerini verdiler. Vatanın asla eksilmez ve bölünmez bütünlüğü için yasal sınırlar dahilinde yapılabilecek tüm fedakarlıkları en ince ayrıntısına kadar yapacak olduklarını ve her türlü teçhizat, mühimmatla birlikte devletin yanında rol oynadıklarını belirtti. Kırşehir Avcılar Kulübü olarak 1000’den fazla üyeleriyle birlikte silah ve mühimmat konusunda her daim devletin arkasında olduklarını gururla, göğsünü kabarta kabarta söyledi.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir