Kayseri Haber / Gündem / Zemzem ve Hurma Tezgahlarda Kendini Gösterdi!
KAYSERİ’DE, YAKALAŞAN RAMAZAN ÖNCESİNDE HURMA VE ZEMZEM TEZGAHLARDA YERİNİ ALDI. KAYSERİLİ ESNAFLAR CANAN KARATAY’IN ‘İSRAİL'DEN GELEN GDO'LU HURMALARI YEMEYELİM’ UYARISINA DESTEK VEREREK, “BİZ İSRAİL HURMASI SATMIYORUZ” DEDİ. (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)

Zemzem ve Hurma Tezgahlarda Kendini Gösterdi!

Kayseri’de yaklaşmakta olan Ramazanın öncesinde hurma ve zemzemin tezgahlarda yer aldığını gördük. Kayseri esnaflar ise Canan Karatay’ın İsrail’den gelen GDO’lu hurmaları yememeleri noktasında yaptığı uyarıya destek vererek, kendilerinin İsrail hurmasını kesinlikle satmadıklarını vurguladı.

Kayseri’de yaklaşmakta olan Ramazan’ın öncesinde, hurma ve zemzem satışlarında doğal olarak bir artış meydana geldi. 20 TL’den satışa sunulan hurma, esnaflarında yüzünü güldürdü. Kayseri’de hurma ve zemzem satışı yapmakta olan Ahmet Diyarbekirli, satışlarında artış olduğunun bilgisini verdi.

Diyarbekirli, Ramazan ayının gelmesiyle beraber hurma satışlarında artış olduğunu belirtirken, 5-6 çeşit hurma satışının varlığına değindi. Genel olarak Medine hurmasının çok fazla satıldığını belirten esnaf, Fiyatların ise 20 TL’den başlayıp, 80 TL’ye kadar uzandığını dile getirdi.

Ramazanın gelmesiyle ilk üç gün müşteri potansiyelinin hurma grubunda yoğunlaştığını, en çok hurma ve zemzem satışı yapıldığını belirtti.

Zemzem fiyatlarına yönelik bilgi aktarımında bulunan Diyarbekirli, Küçük zemzem sularının 2TL’den satıldığını, 1 Litrelik zemzem sularının 7 TL’ye, 5 LT’lik zemzemlerin ise 20 TL’ye satıldığını dile getirdi.

Ramazanda genel olarak artışın ise zemzem ve hurmada meydana geldiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir