Kayseri Haber / Gündem / Zabıtadan Gazeteci Leyla Ünal’a Çirkin Saldırı!

Zabıtadan Gazeteci Leyla Ünal’a Çirkin Saldırı!

İstanbul Üsküdar üzerinde bir işportacıya kaba bir şekilde müdahale yapan Üsküdar zabıtalarını görüntüleyen Leyla Ünal, zabıtalar tarafından saldırıya uğradı.

Olay, dün Mimarsinan Mahallesi Kassam Çeşme Sokak’ta gelişti. Üsküdar Belediyesi zabıtaları, çok yaşlı bir işportacıya kaba bir şekilde müdahale yaparken, kendilerini uyaran gazeteci Leyla Ünal ve vatandaşlara da dönüp, “Size de müdahale edeyim mi?” tehdit etti.

Ünal, şikayette bulunmak amacıyla birlikte gittiği zabıta noktasında tekrardan darp edildi. Olay yerinden hızlı bir şekilde ayrılarak hastaneden darp raporu alan Leyla Ünal, Üsküdar Doğancılar Polis Merkezi’nde zabıtalardan şikayetçi oldu. Ünal vermiş olduğu ifadede, zabıta noktasında meydana gelenleri anlattı.

Alay ederek kendisine kim olduğunu sorduklarında gazeteci olduğunu söylediğini ileten Leyla Ünal, zabıtalardan isimlerini sorduğunu belirtti. Zabıtaların kaba bir şekilde ‘Defol git. Başlarım sana’ söyleminde bulunduğunu dile getiren Ünal, isimlerini vermediklerinden dolayı cep telefonuyla zabıtaların fotoğrafını çektiğini vurguladı. Amirin yanında yer alan farklı bir zabıta memurunun ise kendisine itekleyerek tehdit ve küfür ettiğinin altını çizen Ünal, Gazeteci olduğunu söyleyip basın kartını çıkardığında ise kartını kırdıklarını ve kolunu büküp, ‘Değil basın kartı, kim olursan ol, seni tekme tokat döveriz’ dedikten sonra küfür ettiklerine yönelik ifade verdi.

Polis, zabıta ekiplerine kasten yaralama ve hakaret suçlarından işlem başlattı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir