Kayseri Haber / Eğitim / Yozgat ve Sivaslı Öğrenciler Bilim Merkezi’nde!

Yozgat ve Sivaslı Öğrenciler Bilim Merkezi’nde!

Sivas Yeniçubuk Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapmakta olan Bünyamin Köylü, Lise son sınıfta öğrenim görmekte olan toplam 23 öğrenciyle Kayseri’ye gelip, Bilim Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdiklerini aktararak, Öğrencilerin hem yeni bilgiler ve tecrübeler edinmesini istediklerini hem de YGS öncesi stres atmaları için bu şekilde bir gezi planlamış olduklarının altını çizdi.

Düzenlenmiş olan geziden hem öğrenciler çok memnun kalırken, öğretmenlerinde yüksek ölçüde memnun kaldığını aktardı.

Bilim Merkezi’ni görme amacıyla Kayseri’ye gelenler içerisinde Yozgat sınırları içerisinde bulunan Yenifakılı ilçesinde eğitim ve öğretim gören öğrenciler de yer alıyordu. Yenifakılı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İlçede olan başarılı öğrenciler için Bilim Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Bilim Merkezi gezisi hakkında bilgi aktarımında bulunan Yenifakılı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Çete, öğrencilere faydalı bir gezi gerçekleştirmek istediklerini ve gezi sonrasında mutlu olmalarını görme arzusunda olduklarını dile getirdi. Bu kapsamda da Kayseri Bilim Merkezi’ni tercih sırasında 1 numaraya yerleştirdiklerini aktardı.

En büyük yatırımın AR-GE’ye yapılacağı bilinciyle öğrencileri araştırmaya sevk etmekte olduklarını ve bu konuda çok büyük istek ve arzularının yer aldığını aktaran Çete, İlçe üzerinde bulunan başarılı fakat maddi durumu düşük veya orta olan öğrencileri ve ilçede olan başarılı öğretmenleri Kayseri Bilim Merkezi’ne getirdiklerini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir