Kayseri Haber / Teknoloji / Youtube’a Artık 360 Derece Video Özelliği Geldi!

Youtube’a Artık 360 Derece Video Özelliği Geldi!

Google sadece bu dönem yazılım ürünlerini tanıtmadı. bununla birlikte Qualcomm ile birlikte ortak bir şekilde hazırlanan bir sanal gerçeklik gözlüğünü de görücüye ve tanıtıma çıkardı. Daydream VR adı verilen bu cihaz Qualcomm’un sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemcisini kullanıyor.

Daydream VR’ın kabloya, bilgisayara veya herhangi bir telefona ihtiyacı bulunmuyor. World Sense adlı algılayıcı sistemi, kullanıcı harekete geçtiği saniye direkt olarak çevredekileri algısına dahil ediyor. Bu şekilde dışarıda yer alan görüntüler üzerine dijital içerikler ekleyerek, çok yüksek seviyede artış yaşamış gerçeklik kullanma imkanını da kullanıcısına sunuyor.

Android’in 8.sürümü olarak ön plana çıkacak Android O’nun beta sürümüne yönelik bilgiler de tanıtım genelinde paylaşılanlar arasında yer aldı. Yeni sistem görüntü içinde görüntü moduyla eş zamanlı olarak iki uygulamayı ekranda çalıştırmayı çok kolay bir hale getiriyor. Yenilenen Ayarlar basitleştirilirken, bildirimler de ufak noktalarla gösterilerek, ekran kullanımını geliştiriyor.

Wifi Aware özelliğiyle birlikte internete girmeden kablosuz ağdan veri aktarımı özelliği sunulurken, otomatik form doldurma da tüm yazılımlara açılacak. Yeni Android, güvenlik anlamında da üst düzeyde bulunacak. Google Play Protect adlı sistemi beraberinde düzenli bir şekilde yeni uygulamaları kurmadan önce tarama altına alacak.

İlginizi Çekebilir

Müslümanlar İçin Alternatif 5 iPhone Uygulaması!

Kutsal Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde ezan vakitlerinin yanında aynı zamanda İslami yaşama ilişkin günlük hayatta işinize yarayacak 5 alternatif iPhone uygulaması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir