Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahalleleri Kentsel Dönüşüme Hazır!

Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahalleleri Kentsel Dönüşüme Hazır!

Gelişerek ve modern yapılarıyla birlikte değişim göstermeye hazır olduklarına da değindi.

Melikgazi Belediye Meclis Kararıyla birlikte Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya Mahalleleri üzerinde kentsel dönüşüm yapılması için karar alındığı yönünde açıklama yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, 2015 yılında Melikgazi Belediyesi olarak Küçükali mahallesinde kentsel dönüşüm projesini başlatma kararı aldıklarını iletti.

Ardından ise Kazımkarabekir, Küçükmustafa, Yeniköy, Hürriyet mahalleleri ile bu uygulamaya devam etti, Şuanda da Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına, kentsel dönüşüm başvurusu yapıldı. İlgili bakanlığın yazısıyla birlikte Kentsel Dönüşüm için Bakanlar Kurulu Kararı’da alınınca kentsel dönüşüm resmen başlayacaktır.

Farklı kurumlarda 2-3 yıl boyunca devam eden bu çalışma Melikgazi Belediyesi tarafından yalnızca 10 ayda tamamlanıyor. Bu da demek oluyorki, Melikgazi Belediyesi Kentsel Dönüşüm Projelerini ciddiye alıyor.

Melikgazi Belediyesi çalışmalarıyla ilçenin fiziki yapısı modern, sağlıklı,ve altyapısıyla birlikte geliştiği gibi sosyal yaşama katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte toplumda birlik ve beraberlik duygularında artış yaşatmaktadır. Semtler arasında var olan hizmet uçurumlar tamamen ortadan kalkmıştır.

Başkan Memduh Büyükkılıç, 2017 yılı başında start alan Yeşilyurt, Mimarsinan ve Sakarya mahallelerindeki kentsel dönüşüm projesinin 2018 yılı sonunda tamama erdirilecek olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir