Kayseri Haber / Gündem / Yeşilmahalle’de Suriyeli Kadın Ölü Bulundu!

Yeşilmahalle’de Suriyeli Kadın Ölü Bulundu!

Suriye’de olan savaştan kaçan ve Kayseri’ye ailesiyle birlikte sığınan, tek katlı gecekonduda ikamet eden Suriye uyruklu 25 yaşındaki Fatma el Muhammed, cansız bulundu. Vücudunun hiçbir bölgesinde hiçbir darp ve yara izi bulunmayan Suriye uyruklu kadının ölüm sebebinin ne olduğu otopsi sonrasında aydınlanacak.

Merkez Kocasinan İlçesi Yenimahalle Kayalı Sokak’ta bulunan tek katlı gecekondu içerisinde yaşamını sürdüren genç kadından haber alamayan yakınları ve akrabaları, evin kapısını çaldılar tepki alamayınca kırarak içeri girdiler. Genç kadının cansız bedeni yerde bulundu.

İhbar edilmesi üzerine eve gelen 112 ekipleri, kadının saatler önceden hayata gözlerini yumduğunu, vücudunun hiçbir bölgesinde yara ve darp izi olmadığı tespitini yaptı. Eve ordu gibi akın eden akrabaları ise Arapça ağıtlar yaktılar ve gözyaşı döktüler.

Eve gelen Olay Yeri İnceleme Ekipleri, çalışma yürüttüler. Savcının yaptığı inceleme sonrasında Suriye uyruklu genç kadının cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Suriye uyruklu genç kadının kocası Ahmed El Muhammed ise Melikgazi ilçesinde bulunan işyerinden polisler tarafından alındı ve emniyete götürüldü.

23 Yaşındaki Ahmed El Muhammed’in kendine zarar verdiği saptandı. Çelişkili ifadeler de bulunan Ahmed El Muhammed’in genç kadını boğarak öldürdüğü iddialar arasına yerleştirildi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan Ahmed El Muhammed, tedavisi yapılmak üzere Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine getirildi. Yaklaşık 1 saat boyunca devam eden tedavi sonrasında zanlı, Adli Tıp’tan sağlık raporu alınarak, tekrar Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir