Kayseri Haber / Eğitim / Yeşilhisarlı Öğrenciler Uluslararası Festivale Katılım Gerçekleştirdi!

Yeşilhisarlı Öğrenciler Uluslararası Festivale Katılım Gerçekleştirdi!

Yeşilhisarlı öğrenciler Cumhurbaşkanlık tarafından düzenlenen Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivaline katılım gerçekleştirerek çok büyük bir başarıda kendilerini gösterdiler.

Konuya yönelik açıklamalarda bulunan Eğitim Bir Sen Yeşilhisar Temsilcisi Özay Besim, ilçe üzerinde yer alan öğretmenlerin ve öğrencilerin çok nitelikli çalışmalar yaptığını ve bu çalışmalardan birinin de Yeşilhisar Hızır İlyas Ortaokulu Müzik Öğretmeni Fatih Alkaya tarafından 21 öğrencinin katılımıyla meydana getirilen tüm grubun çalışması olduğunu kaydetti.

Eğitim Bir Sen Yeşilhisar İlçe Temsilcisi Özay Besim, Her yıl Cumhurbaşkanlığı imzası altında gerçekleştirilen ve bu yıl tam 11.si yapılan Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivaline Kayseri’den ilk kez bir katılım gerçekleştirildi.

200’den fazla grubun başvuru yaptığı ve yalnızca 7 grubun katılım için davetinin verildiği festivale katılmayı hak kazanan 7 grup arasında Yeşilhisar Hızır İlyas Ortaokulu öğrencileri de yer alıyor.

Okulun öğrencileri Müzik Öğretmeni Fatih Alkaya yönetiminde çok güzel bir performans gösterdi. Gösterileri çok büyük beğeni alan Okul 2018 yılında gerçekleştirilecek olan festivale tekrardan davet edildi. Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan’da festivale katılım gerçekleştirerek, Kayseri’yi uluslararası bir festivalde başarılı bir şekilde temsil eden Yeşilhisar Hızır İlyas Ortaokulu öğrencilerini, grup danışmanı olan öğretmeni ve bu konuda emeği geçen herkesi birer birer tebrik edip, teşekkür etti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir