Kayseri Haber / Gündem / Yenimahalle Semt Konağı ve 17 Parkın Açılışı Gerçekleştirildi!

Yenimahalle Semt Konağı ve 17 Parkın Açılışı Gerçekleştirildi!

Kocasinan Belediyesi aracılığıyla yapılan Yeni Mahalle Semt Konağı’nın ve toplamda 76.500 metrekare alan üzerinde konumlandırılan 17 parkın açılışı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye’ye örnek bir ilçe oluşturmak adına, 7 gün 24 saat gece gündüz demeden çalışma yürüttüklerinin altını çizerek, Kocasinan’ın yeşil dokusunu dünya standartlarının üzerine çıkarmış olduklarını gururla belirtti.

Tören kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 16 Nisan tarihinde milletin karar vereceği bir seçim olacağının altını çizerek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin Türkiye’ye katacak olduğu artılara yönelik bilgi aktarımında bulundu.

Bakan Özhaseki, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için “Evet” denilmesinin sebeplerini 3 konu başlığı altında belirtti.

Güçlü ve İstikrarlı bir Türkiye için 16 Nisan tarihinde milletin vereceği kararın çok büyük bir önem arz ettiğini aktaran Özhaseki, Milletin 16 Nisan’da sandık başında sandığa gittiğinde, kendisini yönetecek sistemle ilgili kararı, direkt olarak şahsi iradesiyle verecek olduğunu kaydetti ve bunun kapsamında çift başlılıktan kurtulacağının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı ve Başbakandan oluşan çift başlı sistemin tek bir hale geleceğini aktaran Özhaseki, Buna yönelik geçmiş tarihe bakılıp, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü, Süleyman  Demirel ve Turgut Özal ve Bülent Ecevit ile Ahmet Necdet Sezer’i hatırlamalarını isteyerek, Bu kavgalı sistemi devam ettirmek zorunda olmadıklarını belirterek, Evet oyu vermeye davet etti.

Bir diğer sebebin ise istikrarlı hükümet olduğunu kaydeden Özhaseki, Bu seçimin Türkiye’nin kalıcılığı, huzuru ve istikrarı için olduğunu belirtti. Başka bir sebep olarak ise vesayet sistemini söyleyebilecek olduklarını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir