Kayseri Haber / Gündem / Yeni Tramvay Güzergahı Belli Oldu!

Yeni Tramvay Güzergahı Belli Oldu!

Bu çerçeve dahilinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yapım işlerine resmen başlanacak olan tüm kavşak, altgeçit, üst geçitler ve tramvay hattı güzergahları netleşti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu yıl içerisinde ulaşıma yapılacak olan yatırımlarına yönelik makamında bürokratlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Başkan Çelik, projelerin artık tüm düzenleme ve proje aşaması çalışmalarını tamamladıklarını ve bu kapsamda ihaleye başlayacak olduklarını vurguladı.

Yapacakları projeler aracılığıyla gelişen ve büyüyen Türkiye’de Kayseri’nin isminden çok sık bir şekilde bahsettireceklerini ileten Çelik, yeni kavşaklar, alt ve üst geçitler beraberinde tramvay hattı güzergahının da nere olacağını açıkladı.

Bu yıl içerisinde çalışmalarına başlayacak olan tramvay güzergahına yönelik açıklamada bulunan Çelik, Talas’tan başlayacak ve Erkilet’e kadar uzanacak olan raylı sistem hattının güzergah çalışmalarında sona gelindiğini aktardı.

Çelik, ilk etapta Anayurt üzerinden başlayıp, Aşık Veysel Bulvarı’ndan Furkan Doğan Yurdu önündeki raylı sistem hattına entegre edilecek olan hattın temelini bu yıl içerisinde atacaklarını, 2018 yılında ise hizmete açacaklarını planladıklarını belirtti ve bu hattın projesinde son aşamaya geldiklerini belirtti.

Güzergah belirleme çalışmalarının da tamamen bittiğini belirten Çelik, bu kapsamda zemin etüt çalışmalarının devam ettiğini ve Belsin’den başlayarak Terminal – Bölge Hastanesi – Yüksek Hızlı Tren Garı Hattı’nın da tüm çalışmalarının tamama erdirildiğinin altını çizdi. Ulaştırma Bakanlığı tarafından istenilen ulaşım master planı raporlarıyla birlikte projeleri bu hafta içerisinde teslim edecek olduklarını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

3 yorumlar

  1. Talasa ve özellikle anayurt, toki, ataşehir bölgesine araç trafiği çokkkk rahattı… Hadi bu rahatlıkta tramvay hattı yapın… Desenize bu senede rezil bir trafik yaşayacagız…

  2. Kayserideki kocaman yolları daracık yapıp trafiği altüst ediyorlar sonrada utanmadan cıkıp biz şehircilikte bir numarayız diyorlar.AH melih gökçek bide Kayseriye el atsan bizimkilere şehircilik öğretsen

  3. İnsan belediyenin çalışmasından korkar mı? Yemin ederim korkuyorum. Hizmet getirdikleri yer eskisinden daha kötü oluyor. Aynı Amerika’nın demokrasi getirdik dediği yerler gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir