Kayseri Haber / Eğitim / Yazarlık Okulu Açılıyor!

Yazarlık Okulu Açılıyor!

Yazarlık Okulu’nun tanıtım toplantısı Kayseri Şehir Tiyatrosu kapsamında yapıldı, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesi eşliğinde düzenlemiş oldukları Yazarlık Okulu’na 2017 yılında kayıt olan öğrenci sayısının 516 olduğunu belirtti. 43 tane öğretmenin Yazarlık Okulu kapsamında eğitim verecek olduğunu belirten Özgöncü, roman, deneme, hikaye, şiir, köşe yazarlığı, eleştiri ve tiyatro alanı kapsamında verilecek olan derslerin yarın başlayacak olduğunu ve 17 Mayıs’ta sona erecek olduğunu belirtti.

Özgöncü, kayıt gerçekleştirecek olan öğrenciler arasından başarılı yazarların çıkması temennisinde bulundu. Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Selim Tunçbilek’de yapmış olduğu konuşmada, Yazarlık Okulu’na gösterilmekte olan ilginin altını çizerek, bu denli ilgi olmasının Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal kimliğinin ve yapmış olduğu etkinliklerinin gücünün göstergesi olduğunu belirtti.

Derslerin temel edebiyat kavramlarıyla başlayacak olduğunu aktaran Tunçbilek, Türkiye kapsamında alanıyla ilgili önemli eserler altına imza atmış olan yazarların ve şairlerin Kayseri’ye gelerek Yazarlık Okulu’nda dersler verecek olduğunu belirtti ve bu sene verimli bir dönemin geçecek olduğuna tüm inancıyla inandığını aktardı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir