Kayseri Haber / Eğitim / Yazar Abdullah Ayata, AGÜ’ye Misafir Oldu!

Yazar Abdullah Ayata, AGÜ’ye Misafir Oldu!

AGÜ Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığı aracılığıyla organizasyonu yapılan, kütüphaneler haftası etkinlikleri çerçevesi dahilinde, yazar Abdullah Ayata ile düzenlenen İmza Günü ve Söyleşi, Sümer Kampüsü Konferans Salonu kapsamında gerçekleştirildi.

Son Ermeni, Kartalar Kafese Sığmaz, Horkut, Küçük Dağların Gölgeleri ve Keşke O Deli Ben Olsaydım romanlarıyla Kayseri üzerinde ün salmış ve tanınmış olan Abdullah Ayata imza günü ve söyleşide, okurlarına kitaplarını imzaladı ve okurlarıyla birlikte karşılıklı sohbet içerisine girdi.

Ayata okurlarına, AGÜ’nün Sümer Kampüsü olan, tarihi Sümerbank Bez Fabrikası’nın kuruluş zamanında tüm mal ve varlığını en ufak zerresine kadar fabrikaya bağışlamış olan ve deli adlandırmasıyla tanınan Ahmet karakterinin gerçek hayatından direkt olarak esinlenerek yazmış olduğu “Keşke O Deli Ben Olsaydım” adlı kitabının anlatımını gerçekleştirdi.

İmza Günü ve Söyleşiyle, Kayseri Atlas Koleji Öğrencileri de katılım gerçekleştirerek kitaplarını imzalattılar.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir